augustus 2009

speech Wim van Hees op zondag 30-08-09, bij verstrijken woonrecht in Doel

afbeelding

Waarde Doelenaren en waarde vrienden,

Groen! start campagne tegen Lange Wapper

afbeelding
Groen! start volgende week een campagne tegen de Lange Wapperbrug in Antwerpen. De partij wil de Antwerpenaren overtuigen om in oktober te kiezen voor een alternatief tracé via een tunnel.

Groen! start volgende week een campagne tegen de omstreden Lange Wapperbrug in Antwerpen. Die moet als onderdeel van de Oosterweelverbinding de Antwerpse ring rond maken. In oktober kunnen de Antwerpenaars zich erover uitspreken in een referendum. Groen! wil nu de mensen overtuigen om voor het tunnelalternatief te stemmen.

Het natuurlijke tracé van de Oosterweelverbinding

afbeelding
Het BAM/Noriant offensief gaat driftig verder. Zie onderstaande tekst van Chris Poulissen. Het architectenteam dat de Lange Wapper ontwierp wil met een presentatie de boer op nadat ze daarmee geflopt zijn in het Vlaams Parlement. En nadat een groot aantal vragen van dit parlement onbeantwoord bleven.

Beste

elke laatste vrijdag van de maand Critical Mass om 18u op Theaterplein!

afbeelding
Zelfs diegenen die nog niet geboren zijn, staan al langs onze kant!

Welkom in een PROPERE lucht!

Vraagstelling Oosterweel-volksraadpleging

afbeelding
Aanstaande donderdag gaat om 19u een extra gemeenteraad door (publiek toegangkelijk) om de vraagstelling te bespreken van het oosterweel-referendum van 18 oktober.

We bellen Wim van Hees (Ademloos) voor uitleg en opinie.
http://redactie.radiocentraal.org/2009/Red090829_WimVanHees.mp3

Radio Centraal 29-08-09

Meer dan 10.000 dansers voor 'The Big Ask Again'

afbeelding
over 100 dagen vindt in Kopenhagen een nieuwe top plaats over de opwarming van de aarde, over 50 dagen vindt in Antwerpen het referendum plaats

Op het Klein Strand van Oostende zijn deze namiddag meer dan 10.000 dansers opgedaagd voor de opnames van de clip 'The Big Ask Again'. Dit project onder begeleiding van regisseur Nic Balthazar wil de klimaatopwarming onder de aandacht brengen. De datum was niet lukraak gekozen: over 100 dagen vindt in Kopenhagen een nieuwe top plaats over de opwarming van de aarde.
 

The Last Post

afbeelding
Wegens einde woonrecht: in een woonzone afgelopen donderdag werd in de overvolle kerk van Doel na afloop van het concert ‘The Last Post’ geblazen.

Peeters: "Massale stem tegen Lange Wapper niet negeren"

betoging tegen Lange Wapper
De Vlaamse regering beloofde ook rekening te houden met de uitslag van de Arup studie. Hoe duidelijk de studie ook is, ze blijven het maar niet "begrijpen"

"Ik denk dat, wanneer de Antwerpenaar massaal zou zeggen: 'wij zien dit niet zitten', dat dit een politieke realiteit is en dat het niet verstandig is zo'n groot project tegen een bevolking in toch te laten doorgaan". Dat verklaarde Vlaams minister-president Kris Peeters aan de VRT-nieuwsredactie naar aanleiding van het geplande referendum over de Oosterweelverbinding.

Vlaamse regering wijzigde spelregels eerste Arup/Sum-onderzoek na bekendmaking resultaten

afbeelding
Dit manoeuvre bleek de enige manier om het eigen bouwproject in de race te houden

Blijkens regeringsopdracht eerste alternatievenstudie (juli 2008) was verbod op vrachtverkeer in Kennedytunnel geen harde randvoorwaarde bij onderzoek tracé stRaten-generaal

Vlaamse regering kwam daarop terug, toen begin maart 2009 bleek dat het tracé van stRaten-generaal beter scoorde dan dat van BAM

Zeker weten

afbeelding
We geloven zo snel dat we het zo zeker weten maar zekerheid is een onzekere zaak zo bewijst Robert Burton in zijn boek 'On being certain'

VRIJE TRAP — We geloven heel snel dat we iets zeker weten. Maar zekerheid is een onzekere zaak, zo bewijst Robert Burton in zijn intrigerende boek On being certain.

Antwerpen staat voor kiesstrijd

afbeelding

Sommige partijen beginnen volgende week al met hun campagne rond de volksraadpleging over de Oosterweelverbinding. De tegenstanders van de Lange Wapperbrug geven het startschot. De anderen beraden zich nog.

Extra gemeenteraadszitting rond vraagstelling referendum

afbeelding

Er komt op 3 september om 19 uur een extra gemeenteraadszitting rond het geplande referendum over de Oosterweelverbinding. Daarop zal besproken worden welke vraagstelling de bewoners op 18 oktober zullen voorgelegd krijgen.

Wie durft nu nog voor de Lange Wapper te kiezen?

afbeelding
Het referendum in Antwerpen dreigt in de grootste verwarring te verlopen.

Hoewel BAM eerder communiceerde dat ARUP/Sum in zijn evaluatie koos voor de Lange Wapper bleek gisteren in de commissie nogmaals dat dat allerminst het geval is. Noriant, die de bouwaanvraag opmaakte, formuleerde bovendien zelf kritiek op de eigen voorstellen en de randvoorwaarden. Het referendum in Antwerpen dreigt in de grootste verwarring te verlopen.

Architect zaait twijfel in Oosterweeldossier

afbeelding
Politieke ergernis over vraagtekens bij bouwproject, heel terecht!

Politieke ergernis over vraagtekens bij bouwproject

Antwerpen houdt vervroegde verkiezingen op 18 oktober

afbeelding
De actiegroepen tegen de Lange Wapper stellen al een paar jaar aan de kaak dat die aansluiting een draak is: de rijweg wordt er achttien rijstroken of 120 meter breed, een gigantische barrière. Ook Noriant geeft nu toe dat het anders moet, en dat zijn ontwerp dat al sinds 2005 op de tekentafel ligt “misschien” hertekend moet worden.

BRUSSEL – Een kleine twee maanden voor de volksraadpleging blijven nog heel wat vraagtekens bestaan omtrent de Oosterweelverbinding.  De twee tracés waar de strijd op 18 oktober om zal draaien, vertonen allebei grote lacunes.

Europese luchtkwaliteit verbetert ondanks wegvervoer

afbeelding
Uit zopas vrijgegeven cijfers van de EEA, het European Environment Agency, blijkt dat de luchtkwaliteit in Europa erop vooruitgaat. Het wegvervoer blijft echter, samen met de residentiële sector, de slechtste leerling in de klas.

Het cijfermateriaal van de EEA geeft een overzicht van de uitstoot opgemeten in de 27 EU-lidstaten tussen 1990 en 2007. Het agentschap registreerde de sterkste reducties in de emissies van zwaveloxides (SOx), die in deze periode met 72% daalden.

Brief van Wim van Hees aan de pers

afbeelding
beste dames en heren van de vierde macht: graag uw aandacht voor het merkwaardige tafereel gisteren in het Vlaams Parlement en de uitgesproken gevolgen hiervan voor de volksraadpleging! Wim van Hees

 

 

Persmededeling

afbeelding
Noriant wil ‘out of the box’ oplossing voor heikel punt Sportpaleis Maquette met BAM-tracé aan Sportpaleis wordt tentoongesteld op Deurnese braderij

Op de  speciaal bijeengeroepen commissie van het Vlaams parlement heeft Noriant toegegeven dat voor de Oosterweelverbinding in haar tracé het heikel probleem van de aantakking aan de ring t.h.v. het Sportpaleis niet opgelost is.

In haar eerste studie kritiseerde Arup-Sum reeds deze aantakking:

stRaten-generaal vraagt intrekking bouwaanvraag Lange Wapper

afbeelding
Verwachten de Vlaamse regering, BAM en Noriant van het Antwerpse stadsbestuur dat het positief adviseert over een bouwaanvraag waarvan de ontwerpers (Noriant) zelf verklaren dat die ontoereikend en 'geen goede oplossing' is?

De actiegroep stRaten-generaal vraagt de intrekking van de bouwvergunningsaanvraag zoals die is ingediend voor de Oosterweelverbinding met het Lange Wapperviaduct. Dat zegt de actiegroep na het debat in het Vlaams parlement van gisteren.
 

Brief van een inwoner uit Deurne

afbeelding

Geachte CD&V-politieker

Een moeder uit Merksem heeft een tekst geschreven en geplaatst op de website
van Ademloos.  Neem eens de tijd om dit, als mens, te lezen.  Nadien wil ik
U graag uitleggen waarom.

Vogels: 'Ik hoop dat De Wever echt de slimste mens is'

afbeelding
Ook deze journalisten hebben duidelijk niet goed geluisterd en inderdaad Bart, de Vlaamse regering heeft het nog steeds niet begrepen. Onkunde of onwil?

http://www.gva.be/nieuws/binnenland/video/extern-vogels-ik-hoop-dat-de-wever-echt-de-slimste-mens-is.aspx

Gazet van Antwerpen 26-08-09

Studiebureau ziet geen problemen met vrachtwagens in Kennedytunnel

afbeelding
Er is geen enkel objectief argument om vrachtwagens uit de Antwerpse Kennedytunnel te weren. Dat is de stelling van het bureau Arup/Sum.

Er is geen enkel objectief argument om vrachtwagens uit de Antwerpse Kennedytunnel te weren. Dat is toch de stelling van het bureau Arup/Sum. Het studiebureau Arup/Sum verdedigde dinsdag het tunneltracé in de commissie over de Oosterweelverbinding in het Vlaamse parlement.

Kopie van beraadslaging/proces verbaal

afbeelding
Het college stelt aan de voorzitter van de gemeenteraad voor de gemeenteraad bijeen te roepen op 3 september 2009 en om het verzoek van vzw Ademloos in te schrijven op de agenda van deze gemeenteraad.

zie bijlage

 

Vlaamse regering verdeeld over Lange Wapper

afbeelding
De nieuwe Vlaamse regering zit niet op één lijn over de Oosterweelverbinding, die de Antwerpse ring moet afronden. Een alternatief tracé, met een tunnel in plaats van een viaduct, kan sp.a bekoren, maar CD&V en N-VA veel minder.

Het studiebureau Arup-Sum stelde zijn alternatief voor de zogenaamde Lange Wapper gisteren voor aan een speciaal bijeengeroepen en druk bijgewonde zitting van de commissie Openbare Werken van het Vlaams Parlement.
Arup-Sum stelt een tracé met een tunnel voor in plaats van de combinatie van een tunnel met de Lange Wapperbrug. Maar dat kan niet alle partijen overtuigen.

Brief van de week

afbeelding
Dit gaat over een bamactie op kosten van de belastingbetaler die ze aan honderden mensen toesturen

Beste,

 

Vandaag heb ik dit doorgestuurd gekregen hier op het bedrijf.
Mijn maag begon te draaien bij het lezen van doorgestuurde BAM brief.

Wat er op de site http://www.bruggenbouwenantwerpen.be/ te lezen valt deed me kokhalzen.

naam bij redactie gekend

 

Oosterweelknoop nog niet ontward

afbeelding
Aan het eind van zijn geanimeerd exposé voor het Bam/Noriant-scenario, plaatste architect Poulissen zelf vraagtekens bij een deel van dat plan, met name de aansluiting van de geplande Oosterweelverbinding met de bestaande ring aan het Sportpaleis.

Vragen over BAM-tracé en alternatief blijven
KATRIEN VERSTRAETE
Op 18 oktober mogen de Antwerpenaren zich uitspreken over de befaamde Oosterweelverbinding die de Antwerpse ring rond moet maken. Wordt de ring gesloten met een tunnel en een dubbeldeksbrug of alleen via een tunnel?

Wie telt de stemmen op zondag 18 oktober?

afbeelding
Net als bij verkiezingen kunt u ook bij volksraadpleging opgeroepen worden om te zetelen

ANTWERPEN - Mogelijk moet u op 18 oktober gaan zetelen in één van de stemlokalen voor het referendum rond de Lange Wapper. Zo'n volksraadpleging moet namelijk worden georganiseerd zoals gewone verkiezingen.

Oosterweeladvies kostte al 60,5 miljoen euro

afbeelding
Noriant plaatste vraagtekens bij de aansluiting van zijn eigen Lange Wapper op de Antwerpse Ring

De Vlaamse regering, de BAM en de stad Antwerpen hebben samen al 60,5 miljoen euro uitgegeven aan adviesopdrachten en studies over de Oosterweelverbinding. De BAM zelf gaf zo'n 57 miljoen uit aan juridisch, financieel en communicatieadvies - onder meer via de gewraakte Groep C van Noël Slangen. De twee studies van Arup-Sum kostten intussen ook al 2,4 miljoen.

Oosterweelfolder mist doel niet

afbeelding
De folder van de nieuwe actiegroep 'Oosterweel x Ekeren', waarin het alternatieve Arup/Sumtunneltracé voor de Oosterweelverbinding in vraag wordt gesteld, heeft zijn doel niet gemist.

EKEREN - De folder van de nieuwe actiegroep 'Oosterweel x Ekeren', waarin het alternatieve Arup/Sumtunneltracé voor de Oosterweelverbinding in vraag wordt gesteld, heeft zijn doel niet gemist. Voor de raadscommissie rond dit onderwerp was de opkomst maandagavond massaal. De Ekerenaars stonden tot buiten voor de geopende ramen van het districtshuis mee te luisteren.

Alternatief voor Lange Wapper

Alternatief voor Lange Wapper
De tunnel zou beter zijn voor de mobiliteit, voor de verkeersveiligheid en voor het milieu. Het trace van de BAM zou daardoor niet doorgaan.

Het studiebureau ARUP-SUM heeft een alternatief tracé voorgesteld voor de Lange Wapper in Antwerpen. Het wil 1 tunnel onder de Schelde. Burgemeester Patrick Janssens (sp.a) en de partijen Groen! en Vlaams Belang zien dit idee wel zitten.

Oosterweel: Noriant vraagt mee na te denken over aansluiting Ring

afbeelding
Noriant, de bouwgroep die geselecteerd is voor de bouw van de Oosterweelverbinding met Lange Wapper-brug, riep dinsdagavond in het Vlaams parlement alle betrokkenen in het dossier op om mee na te denken over de aansluiting van de nieuwe verbinding met de Antwerpse Ring ter hoogte van het Sportpaleis.

Commissie
Noriant mocht vanavond zijn plannen voor de nieuwe Scheldeverbinding uitleggen aan een speciaal bijeengeroepen commissie van het Vlaams parlement. Eerder op de dag had het studiebureau Arup-Sum zijn tunneltracé mogen voorstellen.
 

Alternatief tracé Antwerpse ring voorgesteld

afbeelding
het is duidelijk wie de studie van Arup/Sum niet gelezen heeft

http://www.deredactie.be/permalink/1.586351
 

Nog veel vragen rond tracé met tunnel Oosterweel

afbeelding
Arup-Sum stelt dat zijn tunneltracé technisch haalbaar is, goedkoper dan de Lange Wapperbrug en beter voor de leefbaarheid van de stad

Het studiebureau Arup-Sum heeft zijn alternatief voor de zogenaamde Oosterweelverbinding voorgesteld aan een speciaal bijeengeroepen commissie van het Vlaams parlement. Arup-Sum stelt een tracé met een tunnel voor in plaats van de combinatie van een tunnel met de Lange Wapperbrug. Dat kan echter niet alle partijen overtuigen.

Spannendste seizoen ooit van topreeks 'Oosterweel'

afbeelding
Vandaag begint het nieuwe seizoen van de 'Oosterweel', een van de meest bekeken soaps van de afgelopen legislatuur.

Van onze redacteur

Oosterweelverbinding: stRaten-generaal boos over tussenkomst Noriant in Parlement

Oosterweelverbinding: stRaten-generaal boos over tussenkomst Noriant in Parlemen
Het actiecomité stRaten-generaal vindt de agenda die is opgesteld voor de ad hoc commissie die zich dinsdag in het Vlaams Parlement over de Oosterweelverbinding buigt "onaanvaardbaar".

Antwerpen - Het actiecomité stRaten-generaal vindt de agenda die is opgesteld voor de ad hoc commissie die zich dinsdag in het Vlaams Parlement over de Oosterweelverbinding buigt "onaanvaardbaar".

Een faire volksraadpleging

Een faire volksraadpleging
"Ademloos en stRaten Generaal werden én worden op allerlei manieren klein en kort gehouden." Wim van Hees

De gang van zaken rond de volksraadpleging roept zeer veel vragen op. Met name BAM/Noriant als communicatiecombinatie. BAM is immers een overheidsinstelling. En Noriant een particuliere tijdelijke vereniging met slecht één doelstelling: het verwerven van een contract voor het bouwen van "de lange wapper" in de meest gunstige omstandigheden.

Bij de volksraadpleging over de Lange Wapperbrug in oktober zullen er geen burgers worden opgeroepen

afbeelding

Bij de volksraadpleging over de Lange Wapperbrug in Antwerpen in oktober zullen er geen burgers worden opgeroepen om de stemlokalen te bemannen zoals de gewoonte is. Het stadspersoneel moet die taak overnemen. Dat heeft burgemeester Patrick Janssens gezegd tijdens een gesprek met onze redactie. Er wacht onze stad sowieso een woelig najaar.

Uit liefde voor A

afbeelding
Brief van de week

Beste,
 
Ik had me afgevraagd waarom de Bam een spindokter nodig had. Echter na de voorstelling van de werken door Bam in het districthuis in Deurne werd het duidelijk.

als er geen lange wapper brug komt, maar wel een tunnel, heeft dat zware consequenties voor Ekeren

afbeelding
Oproep aan de mensen van Ekeren: ga vanavond naar de raadscommissie in het districtshuis, zorg dat je goed geïnformeerd bent voor de volksraadpleging: http://www.ademloos.be/nieuws/algemeen/alternatief-oosterweel-niet-nefas...

als er geen lange wapper brug komt, maar wel een tunnel, heeft dat zware consequenties voor Ekeren. Dat zegt het nieuwe actiecomité Oosterweel maal Ekeren. Het comité is niet per se tegen de tunnel, maar wil wel dat duidelijk wordt, wat precies de gevolgen van een tunnel zouden zijn voor Ekeren.

'We willen geen megawerf in onze achtertuin'

'We willen geen megawerf in onze achtertuin'
'Smoutebollenfeest' in Deurne-Noord in teken van protest tegen Lange Wapper

DEURNE - Niet alleen de Lange Wapper zelf, maar ook de bouw ervan en meer bepaald de breekwerf voorzien op de parking naast de afrit van het Sportpaleis, dreigt de inwoners van Deurne-Noord te verstikken. Althans, dat is in eerste instantie de mening van actievoerder Dirk Van Duppen (PVDA+).

Brug of tunnel, gesprokkeld bij ademloos....

afbeelding
Wat vindt nieuws.be de leukste clips?

Je kent volgende clips misschien al, maar de volksbevraging (18 oktober) rond het BAM-project in Antwerpen komt dichter. Goed daarom er even bij stil te staan met een paar filmpjes daarover. Kwestie van je te beinvloeden, van je te overtuigen.... Clement Peerens is 'carrément' tegen:

Tunnel is zes keer beter dan Lange Wapperbrug

Tunnel is zes keer beter dan Lange Wapperbrug
korte vergelijking van BAM met ARUP. Omdat het dossier bewust vaag en ingewikkeld wordt gemaakt. Uitdaging voor Antwerpenaren: "men" zegt dat de BAMBrug een aanwinst is voor Antwerpen. Laat ons weten wat JIJ als Antwerpenaar positief vindt aan het hele BAM tracé, met zijn mooie viaducten tot 123 meter breed door onze mooie stad.

Onafhankelijk onderzoek door het internationaal gerenommeerde Londens studiebureau ARUP-UK  (kostprijs 3,6 miljoen euro) i.o.v. Vlaamse regering en de Stad Antwerpen besluit:

 

Tunnel is zes keer beter dan Lange Wapperbrug

 

BAM vergelijkt en kiest voor eigen tracé

afbeelding
De studie is uitgevoerd door de Beheersmaatschappij Antwerpen Mobiel (BAM) zelf. Het resultaat is er dan ook naar.

Het tunneltracé van Arup/ Sum is geen alternatief voor de Lange Wapperbrug en het Masterplan Mobiliteit van de BAM.

Dat is de conclusie van een vergelijkende studie tussen de twee nog voorliggende tracés voor het rondmaken van de Antwerpse Ring. De studie is uitgevoerd door de Beheersmaatschappij Antwerpen Mobiel (BAM) zelf. Enkele punten uit het onderzoek:

Isabelle, de kinderen van Merksem en de Lange Wapper: this is not a love story

Isabelle, de kinderen van Merksem en de Lange Wapper: this is not a love story
Isabelle Vanistendael, 40 jaar, mama van een dochtertje van 4 jaar, één stem uit de duizenden van Merksem

Op een mooie zomerdag las ik in de Standaard een open brief aan de heer Kris Peeters, geschreven door een aantal havenbonzen, politieke en economische zwaargewichten, die me erg tegen de borst stuitte.

Slotconclusies persconferentie

afbeelding
De gang van zaken rond de volksraadpleging roept zeer veel vragen op. Met name BAM/Noriant als communicatie combinatie. BAM is immers een overheidsinstelling. En Noriant een particuliere tijdelijke vereniging met slecht één doelstelling: het verwerven van een contract voor het bouwen van “de lange wapper” in de meest gunstige omstandigheden.

Slotconclusies persconferentie

Ademloos perstekst

afbeelding
perstekst 21-08-09

Verzamelde Antwerpse Paradoxen
  VAP’s
Zoals we allemaal zouden moeten weten :
1) De huidige Ring 1 is oververzadigd, omdat Ring 2,  ook per KB vastgelegd op 24/12/1958, nooit werd uitgevoerd.
2) Hierdoor en hierdoor alleen werd ring 1 de nu totaal oververzadigde halve ring voor bestemmings- én doorgaand verkeer (ca. 50/50).

AIBS bestudeert Lange Wapper

AIBS bestudeert Lange Wapper
Voor de cursus Strategic Management heeft een groep studenten van het AIBS Antwerpen (Antwerp International business School) een project gemaakt rond de “Oosterweel verbinding – Lange Wapper”

Ziehier een beknopte presentatie van deze studie.
http://users.telenet.be/MyIE2/Project%20Ring%20around%20AntwerpRO110609.ppt
 

De vroege DieselDood

De vroege DieselDood

De vroege DieselDood.

Vandaag Vrijdag 21 Augustus 2009 heb ik twee gordijnrails gedemonteerd. De plastic oogjes liepen niet meer, vervuild als ze waren met roetachtige substantie. Om en bij de rails was het ook zwart.

RIEN NE VA PLUS

afbeelding
Misschien wordt het tijd dat we een evenwicht proberen te vinden. Het moet mogelijk zijn om noodzakelijke infrastructuurwerken op tijd uit te voeren, zonder dat een beslissing eindeloos wordt aangevochten en uitgesteld. Maar dat kan alleen als politici leren omgaan met burgerbewegingen.

SPIJKERSCHRIFT TOM NAEGELS

Ademloos voelt zich benadeeld

afbeelding

ANTWERPEN - Ademloos voelt zich in de aanloop naar het referendum van 18 oktober benadeeld tegenover de instanties die achter het Lange Wapperproject staan. Op een persconferentie vrijdagochtend maakte Ademloos-voorzitter Wim van Hees bekend dat het privéconsortium Noriant een budget van 1 miljoen euro voorziet om over de Oosterweelverbinding een positieve advertentieslag te voeren.

'Oosterweel x Ekeren' stelt alternatieve traject in vraag

afbeelding
Hoog tijd voor de raadscommissie op 24 augustus, deze mensen zijn duidelijk nog niet goed geïnformeerd. http://www.ademloos.be/nieuws/algemeen/alternatief-oosterweel-niet-nefas...

Nieuwe actiegroep rond Oosterweelverbinding
EKEREN - Koen Dassen en Benoit Mores, twee mensen van de Ekerse Open VLD, hebben de actiegroep 'Oosterweel x Ekeren' opgericht. Die stelt het alternatieve Arup-Sumtracé (met tunnel in plaats van Lange Wapperbrug) in vraag. De groep is ook actief op Facebook.

Vlaams parlement vergadert over Oosterweelverbinding

afbeelding

Het Vlaams parlement organiseert dinsdagnamiddag een speciale commissievergadering over het Masterplan Antwerpen, en meer bepaald over de Oosterweelverbinding. Daarop worden zowel het studiebureau ARUP-SUM als het consortium THV Noriant uitgenodigd. Nadien volgt een gedachtewisseling met de parlementsleden.

Volksraadpleging Oosterweelverbinding

afbeelding
Zondag 18 oktober 2009

Het moment waarop elke Antwerpenaar ouder dan 16 jaar zich kan uitspreken over de keuze tussen een haventunnel of een stadsviaduct is zondagvoormiddag 18 oktober 2009. Deze volksraadpleging is heel belangrijk voor de toekomst van onze stad. In de volksraadpleging zal de Antwerpse bevolking zich kunnen uitspreken over het project van de Oosterweelverbinding, dat de Antwerpse ring moet sluiten.

'Lange Wapper is brug te ver'

afbeelding
Antwerpen zet YouTube in tegen omstreden Oosterweeltraject

Al 89 bekende en minder bekende Antwerpenaren postten op de website van actiegroep Ademloos een YouTube-filmpje tegen de bouw van de Lange Wapper. Een overzicht van de origineelste en grappigste videoboodschappen.

Lange Wapper bedreigt Rivierenhof

Lange Wapper bedreigt Rivierenhof
Dit heeft natuurlijk niets met de Oosterweel te maken, u mag die link niet maken van Mijnheer Orbaen. Wat is de strafmaat daarvoor? Als het niet zo ernstig was was het echt om te lachen!

BORGERHOUT/DEURNE

Ondanks beloftes BAM toch onteigeningen in Borgerhout en Deurne

Dierenasiel gesloopt voor werf Lange Wapper

afbeelding
eerst verknallen en nadien gaan opkuisen, een echte win-winsituatie

Het sierlijke gebouw waar 35 jaar het stedelijke dierenasiel in heeft gezeten, gaat vanaf vandaag plat. Het zit vol asbest en de ruimte is nodig voor de Lange Wapper.

Na de stad Antwerpen komt er wellicht ook in Zwijndrecht een referendum over de Oosterweel-verbinding

afbeelding
Na de stad Antwerpen komt er wellicht ook in Zwijndrecht een referendum over de Oosterweel-verbinding.

De lokale huisartsen-kring overhandigde daarvoor zo'n vier-duizend handtekeningen op het gemeentehuis. Alle adressen en handtekeningen worden nu nagekeken. Als er daarvan voldoende correct zijn, dan zullen de inwoners van Zwijndrecht -dit najaar- zich mogen uitspreken over de Oosterweel.
ATV 19-08-09

Ook Zwijndrecht krijgt referendum over Oosterweel

Ook Zwijndrecht krijgt referendum over Oosterweel
De huisartsenkring van Zwijndrecht heeft op het gemeentehuis 3.906 handtekeningen afgegeven om ook in hun gemeente een volksraadpleging af te dwingen over de geplande Oosterweelverbinding.

De huisartsenkring van Zwijndrecht heeft op het gemeentehuis 3.906 handtekeningen afgegeven om ook in deze gemeente een volksraadpleging af te dwingen over de geplande Oosterweelverbinding. Het gemeentebestuur zal de handtekeningen controleren. Minstens 3.000 moeten geldig zijn om inderdaad over te gaan tot een volksraadpleging, die ten vroegste eind oktober zou worden georganiseerd.

De campagne rond het Lange Wapperreferendum is begonnen

De campagne rond het Lange Wapperreferendum is begonnen
Gespot wil op een ludieke manier mensen laten zien wat de pijnpunten zijn van de Lange Wapper ademloos.be/gespot

De campagne rond het Lange Wapperreferendum is begonnen. De vzw Ademloos plaatste de ongezouten mening van bekende en minder bekende Antwerpenaren op het internet. Ondertussen zijn er al een tachtigtal filmpjes te bekijken, het ene bloedernstig, het ander buitengewoon grappig. En allemaal moeten ze de Antwerpenaar nu al warm maken voor de volksraadpleging op 18 oktober.

Vinnige videoboodschappen tegen komst Lange Wapperbrug

Vinnige videoboodschappen tegen komst Lange Wapperbrug
Vzw Ademloos wil met onlinefilmpjes verzet van bekende en onbekende Antwerpenaren ventileren

Op haar website pakt vzw Ademloos, de Antwerpse actiegroep tegen de komst van de Lange Wapperbrug, sinds kort uit met een merkwaardig initiatief. Elke dag plaatst de vzw een filmpje waarin bekende en onbekende Antwerpenaren hun onvrede met de Lange Wapper ventileren. Onder meer oud-burgemeester Bob Cools en BV's als Tom Waes, Warre Borgmans en Jenne Decleir lieten al een boodschap achter.

Ademloos laat BV's opdraven in strijd tegen Lange Wapper

Tom Waes
bekijk de filmpjes op ademloos.be/gespot

ANTWERPEN - De vzw Ademloos is een opmerkelijke campagne gestart rond het Lange Wapper-referendum, op 18 oktober. Op hun website hebben ze een tachtigtal filmpjes geplaatst waarin bekende, maar vooral heel veel onbekende Antwerpenaren uitleggen waarom ze tegen het BAM-tracé zijn.

Alle Antwerpse stembureaus open voor Oosterweelreferendum

afbeelding
"jammer dat sommige politieke partijen nog altijd geen standpunt innemen terwijl het gaat om de "bouwwerf van de eeuw", en die bepalend is voor de toekomstige kwaliteit van Antwerpen als woonstad". Dat je daar als politicus niets over te zeggen hebt aan je kiezers is toch niet helemaal normaal? Of vergissen we ons?"

Antwerpen zet de grote middelen in voor de volksraadpleging over de Oosterweelverbinding. In alle 351 stembureaus die open waren voor de recente Vlaamse en Europese verkiezingen zal ook op 18 oktober gekozen kunnen worden tussen de Lange Wapperbrug en een tunnel.

 

Brussel wil CO2-uitstoot bestelwagens indijken

Brussel wil CO2-uitstoot bestelwagens indijken
Europees Commissaris van Milieu Stavros Dimas gaat eind september-begin oktober zijn voorstellen indienen die vanaf 2013 strengere CO2-emissienormen voorschrijven voor bestelwagens.

Met de nieuwe CO2-regels wil Dimas bestelauto's en lichte vrachtwagens strikte CO2-normen opleggen. Die zouden vanaf 2013 nog maar gemiddeld 175 gram CO2 per kilometer mogen uitstoten. Nu ligt de gemiddelde CO2-uitstoot van bestelwagens in de EU nog op 230 gram per kilometer. Tegen 2020 wil de eurocommissaris voor Milieu de grenswaarde zelfs tot 135 gram per kilometer laten zakken.

Stad daagt Vlaamse overheid voor rechter

Stad daagt Vlaamse overheid voor rechter
Klein foutje in één van de laatste dossiers van ex-Minister Dirk Van Mechelen. De stad vraagt een maximum vloeroppervlakte, zodat mega-stores de detailhandel niet helemaal overspoelen. De minister van Antwerpen Noord werkt weer in het belang van de stad op zijn eigen unieke wijze...

De stad Antwerpen sleept de Vlaamse overheid voor de rechter. Reden is de goedkeuring van het Gewestelijk Ruimtelijk Uitvoeringsplan (GRUP) op 19 juni. In de tekst van dat plan is het woord ‘maximum’ op mysterieuze wijze veranderd in ‘minimum’. En dat kan verregaande gevolgen hebben.

Uitstoot bestelwagens beperken?

Uitstoot bestelwagens beperken?
De Europese Commissie wil de uitstoot van bestelwagens beperken schrijft een Duitse zakenkrant.

De Europese Commissie wil de uitstoot van bestelwagens beperken. Dat schrijft een Duitse zakenkrant. Die kon de hand leggen op plannen van de Europees commissaris van Milieu Stavros Dimas. De Commissie zélf wil de plannen nog niet bevestigen.

Een mening over de Lange Wapper heeft schepen Marc Van Peel niét, een visie op de toekomst van de Antwerpse haven des temeer

afbeelding
Een mening over de Lange Wapper heeft schepen Marc Van Peel niét, een visie op de toekomst van de Antwerpse haven des temeer.

Een mening over de Lange Wapper heeft schepen Marc Van Peel niét, een visie op de toekomst van de Antwerpse haven des temeer. Het dorp Doel moet hoedanook verdwijnen, stelt hij, maar of er ook een groot Saeftinghedok komt, daar is hij niet meer zo zeker van. Ook bij de bouw van een nieuwe steenkoolcentrale stelt Van Peel zich vragen.

Panorama: ‘Een brug te ver?’

Panorama 26/10/2008: ‘Een brug te ver?’
Voor de nieuwkomers op onze site hier de beloofde Panorama-uitzending 'Een brug te ver?' van 26-10-2008.

Een viaduct of een brug voor Antwerpen?

Een eigen reportage van Panorama vorig jaar, oktober 2008:

 

c_pano_wapper1.jpg

Panorama-uitzending 'Fijn stof in dieselland'

Panorama-uitzending "Fijn stof in dieselland"
Voor de nieuwkomers op onze site hier de beloofde Panorama-uitzending 'Fijn stof in dieselland' van 30-11-2008.

ma 01/12/2008 - 09:02

Fijn stof, je ziet het bijna nooit, maar het maakt zieken en doden aan de lopende band. België, en zeker het dichtbevolkte Vlaanderen, staat aan de absolute top in Europa. Jaarlijks sterven 12.000 Belgen een vroegtijdige dood door fijn stof (Panorama - 30-11-2008)

Bekijk de aflevering hier:

lezersbrief: Karel Vinck vrijgesproken

mesothelioom
ziehier de bijdrage van Dr. Marc Goethals over het verhaal van Vinck en diens variante van "ich habe dass nicht gewusst"

Het asbest verhaal: baten voor de industrie en kosten voor de gemeenschap

Peumans wil BAM blijven aanpakken

afbeelding
Jan Peumans (N-VA) mag dan wel voorzitter zijn van het Vlaams Parlement, het betekent niet dat de Vlaams-nationalist zijn kritische houding in het dossier van de Antwerpse Oosterweelverbinding gaat afzweren.

'Ik wil voorzitter worden van de commissie Openbare Werken en Mobiliteit', klinkt het onomwonden. 'Minister Hilde Crevits (CD&V) ziet liever een partijgenoot op die plaats, maar ik wil die commissie leiden. Als parlementsvoorzitter heb ik de eerste keuze, en ik zal daar ook gebruik van maken. Als het over de BAM en de Lange Wapper gaat, wil ik mijn ding kunnen doen.'

Voor het eerst in honderd jaar worden tussen New York en New Jersey nieuwe spoorwegtunnels aangelegd.

afbeelding
Voor het eerst in honderd jaar worden tussen New York en New Jersey nieuwe spoorwegtunnels aangelegd.

door: Teake Zuidema

De Natuurvrienden van Linkeroever zitten in zak en as

wandeldijk St. Annabos
De Natuurvrienden van Linkeroever zitten in zak en as. In september moet de natuurvereniging onherroepelijk weg uit hun clublokaal aan de wandeldijk langs het Sint-Annabos. Het gebouw wordt gesloopt, en honderd hectare bos verdwijnt om plaats te maken voor een werf van de Lange Wapperbrug.

http://www.atv.be/v3/newsdetail.aspx?mid=&id=13251
ATV 06-08-09

Milieuactivisten bezetten Sint-Annabos

Milieuactivisten bezetten Sint-Annabos
Acties van Belgisch-Nederlands Klimaatactiekamp palmen stad in

ANTWERPEN - De klimaatpiraten van het Belgisch- Nederlandse Klimaatactiekamp protesteerden gisteren in de Charles De Costerlaan tegen het verdwijnen van het Sint-Annabos voor de Lange Wapper.

Ademloos ontdekt de echte Architect van de Lange Wapper. Met dank aan Adriaan Van de Hoof voor het interview.

Ademloos ontdekte de echte architect van de Lange Wapper
Ademloos ontdekte gisteren een welbewaard geheim: wie is nu eigenlijk de echte architect van de Lange Wapper. We kregen zelfs de kans om een interview af te nemen.

Ademloos ontdekte gisteren, na maanden research, de echte architect van de Lange Wapper. Zijn naam blijft voorlopig geheim, maar geruchten doen de ronde dat het zou gaan om Phillippe G. Maar we mochten wel een video-interview doen. Gelukkig was TV-presentator Adriaan Van den Hoof in de buurt om dit interview af te nemen.

Klimaatactiekamp voert actie voor het behoud van het Sint-Annabos

afbeelding
Deze namiddag voerden een 50-tal activisten van het Klimaatactiekamp en een tiental sympathisanten actie aan het Sint-Annabos op Linkeroever in Antwerpen. Met de actie willen ze protesteren tegen de komst van de Lange Wapperbrug die de doodsteek zal betekenen van het Sint-Annabos.

De actievoerders hingen borden aan tientallen bomen aan weerskanten van de drukke baan aan het Sint-Annabos met daarop de tekst “100 hectare bos wordt gekapt voor de Lange Wapper!” Enkele moedige onder hen klommen in de bomen om er een grote spandoek te hangen met de tekst “Sint Annabos moet blijven.”

Maximumdrempel fijn stof overschreden in Antwerpen

Maximumdrempel fijn stof overschreden in Antwerpen
Alweer de drempel van fijn stof overschreden

In Ruisbroek, Borgerhout, Zwijndrecht en Mechelen is dit jaar al meer dan 35 keer de maximumdrempel van het fijn stof overschreden. Dat is boven het toegestane maximum dat de desbetreffende Europese richtlijn rond fijn stof voorziet.

SP.a-voorzitter Caroline Gennez vindt het ongepast dat Cathy Berx zich openlijk heeft uitgesproken

afbeelding
SP.a-voorzitter Caroline Gennez vindt het ongepast dat provinciegouverneur Cathy Berx zich openlijk heeft uitgesproken VOOR de Lange Wapperbrug. En mogelijk keert Europees parlementslid Kathleen Van Brempt bij de volgende verkiezingen weer terug naar de binnenlandse politiek.

http://www.atv.be/v3/newsdetail.aspx?mid=2&id=13204

 

ATV 03-08-09

10.000 hectare zonevreemd bos

Noordkasteel
Pas dit toe en het BAM tracé is van de baan

BRUSSEL - Elke maand wordt in Vlaanderen één Lappersfortbos ter grootte van 18 hectare gekapt, dat is één voetbalveld per dag. Dat kan omdat het om zonevreemde bossen gaat, die bijvoorbeeld in industrie- of woongebied liggen. In totaal telt Vlaanderen ongeveer 10.000 hectare zonevreemde bossen.

De architecten van Noriant, de bouwheer van de Lange Wapperbrug

afbeelding
De architecten van Noriant, de bouwheer van de Lange Wapperbrug is dat, die herwerken op dit ogenblik de plannen voor de aansluiting van de brug op de Antwerpse ring. Ter hoogte van Merksem zou de ring volgens de huidige bouwplannen maar liefst 18 rijstroken tellen en zo'n 120 meter breed worden. En dat zou ook anders kunnen.

http://www.atv.be/v3/newsdetail.aspx?mid=2&id=13201
ATV 03-08-09

Kijk en luister hier waarom Philemon Heeren tegen de Lange Wapper is.

afbeelding
Philemon Heeren is ere-voorzitter OKRA en Merksemse stadsdichter. Hij is ook lid van het dagelijks bestuur ACW en cultuurraad Merksem.

http://www.youtube.com/watch?v=mzNWNVWXkyw

Bouwheer Lange Wapper sleutelt aan tracé

afbeelding
De woordvoerder van Noriant bevestigt dat er nood is aan een betere oplossing rond het Sportpaleis, de Schijnpoort en het Lobroekdok.

6 jaar na de start van BAM, 4 jaar na de keuze voor Noriant, 4 jaar na de afwijzing en veroordeling van alles wat stRaten-generaal hierover zei, 2 maanden na de beëindiging van de bouwaanvraag begint de Noriant/BAM combinatie dus opnieuw te tekenen. Leterme vroeg ooit "wie gelooft die mensen nog".

Man uit Boom wil voorstanders Lange Wapperbrug verenigen

Man uit Boom wil voorstanders Lange Wapperbrug verenigen
Deze "man" uit Boom is de zoon van de vroegere CD&V burgemeester van Boom. Cathy Berx, gouverneur en actief CD&V politica opende dit offensiefje, gevolgd door Philip Heylen, waarnemend burgemeester, gevolgd door Bert Van Den Eede, zoon van en ambities om? Gevolgd door ? Maandag zullen we het weten.

Als de Lange Wapperbrug er niet komt, dreigen de Rupelstreek en Klein-Brabant het gelag te betalen van het verkeersinfarct.