566 miljoen euro voor verfraaiing Brussel

afbeelding

Brussel wil onderzoeken of de treinsleuf tussen de Kruidtuin en het centrum kan worden overkapt, opdat mensen rechtstreeks het park in zouden kunnen (vier nieuwe ingangen). Ook wil men een stuk Brusselse kleine ring overkappen. Dat alles in de zoektocht naar bijkomende open en groene ruimte voor de Brusselaar. Cfr. ook de picknick op de Anspachlaan – was een duidelijk signaal vanuit de bevolking.

Federale steun voor mobiliteit, woningen en parken

De federale regering investeert gedurende drie jaar 566 miljoen euro in het Brussels Gewest. Het meeste geld gaat naar mobiliteit, maar er wordt ook ingezet op sociale woningen, groene ruimtes en cultuur.

 

Als het Brussels Gewest bestaat, kan het rekenen op financiële steun van de federale overheid via het samenwerkingsakkoord Beliris. Het geld wordt voornamelijk gebruikt om het functioneren als hoofdstad te bevorderen. Het mag dan ook niet verbazen dat de grootste hap uit het budget (195 miljoen) opnieuw naar mobiliteit gaat.

 

Overkappen

De MIVB krijgt een flink deel en er wordt geïnvesteerd in de grote verkeersassen. Zo wordt er een haalbaarheidsstudie opgestart om de tunnelingang van de Kruidtuinlaan te overkappen. Als die overkapping er komt,zullen voetgangers net als vroeger van uit het centrum naar de Kruidtuin kunnen wandelen, waar drie of vier nieuwe ingangen worden gepland. Vergelijkbaar zijn de plannen een kilometer verder op de Kleine Ring: het Brussels Gewest wil de tunnel tussen de Guldenvlieslaan en de Naamse Poort graag overdekken, zodat er nieuwe openbare ruimtes ontstaan. De stedenbouwkundige studie wordt binnenkort aangevat.

In de Europese Wijk zijn er deze keer amper investeringen, terwijl er wel veel geld gaat naar herwaarderingen van wijken (62 miljoen) en de renovatie van sociale woningen (37 miljoen). Hierbij wordt vooral in de armere gemeenten geïnvesteerd, zoals Sint-Joost, Molenbeek en Anderlecht.

Zichtbaarder worden fondsen voor de groene ruimtes. Zo is nu het budget (10 miljoen) vrijgemaakt voor het langverwachte nieuwe park op de terreinen van Tour&Taxis. Dat zal zich uitstrekken van vlak bij de Havenlaan tot aan het Dubrucqpark, met een fietsbrug richting Bockstaelplein. Vlak ernaast wordt de Becokaai over honderden meters omgetoverd in een recreatieve ruimte voor kinderen.

Tot slot zijn er middelen voor cultuur en erfgoed. Theater De Munt, de Onze-Lieve-Vrouwekerk van Laken, de Abdij van Vorst en kunstencentrum Wiels zijn daarbij de best bedeelden.

 

BART BIESEMANSDe Standaard Editie brussel 12-06-2012 pag. 25
 

 

meer nieuws

12/05/2013 Stouten op zondag
11/05/2013 Alles moet anders
04/05/2013 Bij elke ademhaling

meer persmededelingen

04/10/2012 Persuitnodiging

meer opinies

05/11/2012 Quod gezondheid?
14/10/2012 Een nieuwe dag
09/10/2012 Bart jokt in Humo