Adopteer een bedreigde boom in Antwerpen
Ademloos vraagt om bomen te adopteren
‘Adopteer een boom’ heet de nieuwe, grootscheepse campagne van Ademloos. «Omdat bomen levensbelangrijk zijn voor de inwoners van deze stad en omdat de BAM tien procent ervan wil kappen.»

«Voor vijf euro kan je een Antwerpse boom adopteren», zegt Wim Van Hees, voorzitter van actiegroep Ademloos.
«Wij trekken met vrijwilligers de straat op om mensen te vragen een boom te adopteren. Ook in winkels mogen we onze adoptielijsten leggen en de Facebookgroep ‘Adopteer een Antwerpse bedreigde boom’ ondersteunt deze actie.»
«Op deze manier blijven we actie voeren tegen het dubbelbesluit van de Vlaamse regering», legt Van Hees uit. «Welke oplossing onze politici binnenkort ook kiezen, het zal nefast zijn voor het Antwerpse bomenbestand. Het Sint-Annabos op Linkeroever moet volgens de Beheersmaatschappij Antwerpen Mobiel (BAM) plaatsmaken voor een stortplaats van bagger en slib.
Ook de groene site van het Noordkasteel en een flinke strook van het Rivierenhof moeten plaatsmaken voor beton.»

«Antwerpen bestaat voor 5,25% uit bos», zegt directeur Bert De Somviele van Vereniging voor Bos in Vlaanderen, organisator van de ‘Week van het Bos’. «Dat geeft 23 vierkante meter bos per inwoner. Als het Sint-Annabos verdwijnt, blijft er nog 4,75 % bos over. Dat is nog 20 vierkante meter per inwoner. Met die cijfers zit Antwerpen onder het Vlaamse gemiddelde: 10,8% bos of 247 vierkante meter per Vlaming. Weinig, als je weet dat voor een inwoner van Parijs, Londen en het Ruhrgebied meer vierkante meter bos beschikbaar is.» (FM)
Ademloos start adoptiecampagne voor bedreigde bomen
Het actiecomité Ademloos start een adoptiecampagne voor bomen in het Sint-Annabos, het Rivierenhof en aan het Noordkasteel. Het gaat om drie Antwerpse groengebieden die volgens Ademloos (deels) moeten verdwijnen, ongeacht de uitkomst van het dubbelbesluit dat de Vlaamse regering over de Oosterweelverbinding heeft genomen. Ademloos biedt iedereen de mogelijkheid om voor 5 euro een bedreigde boom te adopteren.
Ademloos-voorzitter Wim van Hees wees er maandag op dat er al een groot gebrek is aan recreatief groen in Antwerpen en dat de Oosterweelplannen dat groen nog bedreigen. "Het Sint-Annabos wordt een slibstort, bij het Noordkasteel komt een grote rotonde en het Rivierenhof moet deels wijken voor de verbreding van de E313", somde hij op. "Voor de betonlobby's en de vrachtwagens moeten in totaal zowat 100.000 bomen verdwijnen."
Om dat aan de kaak te stellen, lanceert Ademloos een adoptiecampagne. Voor 5 euro kan iedereen symbolisch een boom adopteren. Ademloos maakt affiches met de naam van de adoptiefouder en "Blijf eraf", die vervolgens rond de boom worden gebonden. Er zijn ook "stambomen" en "ambassadeursbomen". Ademloos ruimt na afloop alles op.

Van Hees hoopt 5.000 bomen te slijten. Er zijn al meer dan 500 bomen gereserveerd, onder meer door politici en een school op Linkeroever die in 1970 een boomplantactie hield in het Sint-Annabos. Ademloos wil met de actie de druk op de politiek opvoeren om het groen te behouden - en dus alsnog het tracé voor de Oosterweelverbinding aan te passen.
Gazet van Antwerpen 17-05-2010
http://www.gva.be/dossiers/oosterweel/ademloos-start-adoptiecampagne-voor-bedreigde-bomen.aspx
Bron: belga - llo
http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=DMF20100517_108
Antwerpenaren: Bescherm uw schaarse bomen: Adopteer ze !
Na de akties in Brugge (Lappersfortbos) en elders waar mensen in dit overbevolkte land hun schaarse groene zones willen behouden, komt nu ook in Antwerpen een aktie op gang die op maandag door Wim Van Hees (Ademloos) aan de pers werd voorgesteld.
Opzet en doelstelling worden als volgt omschreven:
Antwerpen heeft veel te weinig groen en bossen, vooral binnen de stadsgrenzen. Maar er bestaan nog tenminste 3 bossen en parken die u kan beschermen : voor slechts 5 euro kunt u al een boom adopteren. Er komt dan een bordje op de boom te hangen met de door u gekozen naam. U betaalt op een de speciale rekening waarmee alleen acties worden ondernomen om de Antwerpse bomen te beschermen en redden. Is dat nodig? Helaas wel.
Er worden door de Vlaamse regering momenteel nog slechts 2 manieren onderzocht om de Antwerpse ring te sluiten via het Bamtracé. In beide gevallen wordt het St.Annabos dan een slibstort, het Noordkasteel een reuzengrote rotonde met hels kabaal, en een deel van het Rivierenhof vernield voor wegverbredingen. De uitslag van de volksraadpleging van 18 oktober wordt genegeerd en duurzame alternatieve voorstellen werden van tafel geveegd. Wij roepen u op ons te helpen tenminste de natuur te beschermen. Bomen hebben geen stemrecht. Als u ze niet beschermt moeten ze wijken voor camions en beton.
.jpg)
Help ons en u helpt uzelf en alle Antwerpenaren.
Ademloos
Voor meer info en aktie: zie http://www.ademloos.be/boomadoptie
17-05-2010
De Groene Belg
http://www.ademloos.be/boomadoptie
Steun ons ook op Facebook : http://www.facebook.com/pages/Adopteer-een-Antwerpse-bedreigde-boom/127025223980936?v=info#!/pages/Adopteer-een-Antwerpse-bedreigde-boom/127025223980936?v=wall
Ademloos 'verkoopt' bomen aan 5 euro tegen het BAM-tracé
Voor 5euro kunt u weldra een boom adopteren uit drie Antwerpse bossen. Met deze actie wil Ademloos het groen redden dat sneuvelt voor het BAM-tracé.
De actiegroepen Straten-Generaal en Ademloos verzetten zich nog steeds tegen het dubbelbesluit van de regering inzake het Oosterweeldossier. Straten-Generaal vraagt een onafhankelijke studie van het alternatieve Meccanotracé, terwijl Ademloos nu de strijd aanbindt tegen het BAM-tracé met bomen.

'Of het een tunnel wordt of een Lange Wapper-light in beide gevallen zal negentig procent van het Sint-Annabos worden gekapt om er een slibstort van te maken', zegt boegbeeld Wim van Hees. 'Ook de bomen aan het Noordkasteel worden gerooid voor de bouw van het tracé. Het Rivierenhof moet inkrimpen voor de verbreding van de Ring.'
Voortaan kunt u voor 5euro één boom uit de drie bossen of parken adopteren. Voor dat bedrag draagt de boom uw naamkaartje vergezeld van de woorden 'Blijf eraf.' Ook kunt u een 'stamboom' adopteren of een ambassadeursboom. Dit zijn duurdere bomen die meerdere personen vertegenwoordigen. De opbrengst van de adoptieactie, wordt weer in de strijd voor het behoud van de bomen gepompt.
Adopteer een boom op: www.ademloos.be/boomadoptie
(vjb)
Het Nieuwsblad 18-05-2010
http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=N02QBK0I
Ademloos ‘verkoopt' bomen tegen BAM-tracé
ANTWERPEN - Voor vijf euro kunt u weldra een boom adopteren uit drie Antwerpse bossen.
De actiegroepen Straten-Generaal en Ademloos verzetten zich nog steeds tegen het dubbelbesluit van de regering inzake het Oosterweeldossier.
Straten-Generaal vraagt een onafhankelijke studie van het alternatieve Meccanotracé, terwijl Ademloos nu de strijd aanbindt tegen het BAM-tracé met bomen. ‘Of het een tunnel wordt of een Lange Wapper-light, in beide gevallen zal negentig procent van het Sint-Annabos worden gekapt om er een slibstort van te maken', zegt boegbeeld Wim van Hees.
‘Ook de bomen aan het Noordkasteel worden gerooid voor de bouw van het tracé. En het Rivierenhof moet inkrimpen voor de geplande verbreding van de Ring.'
Om het stadsgroen te redden, begint Ademloos met een nieuwe actie. Voortaan kunt u voor vijf euro een boom uit de drie bossen of parken adopteren.
Voor dat bedrag draagt ‘uw' boom uw naamkaartje vergezeld van de woorden ‘Blijf eraf.' Ook kunt u een ‘stamboom' adopteren of en ambassadeursboom. Dat zijn duurdere bomen die meerdere personen vertegenwoordigen. Onder andere Groen!-politica Freya Piryns, dokter voor het volk Dirk Van Duppen en stadsdichter Peter Holvoet reserveerden al een boom.
De opbrengst van de adoptieactie, wordt opnieuw in de strijd voor het behoud van de bomen gepompt. ‘Bomen zijn de antidepressiva van de stadsmens', zegt Van Hees. ‘Antwerpen telt al zo weinig bos en nu zullen ze een volledige kaalslag plegen. Dat wordt dramatisch voor de leefbaarheid.'
www.ademloos.be/boomadoptie
(vjb)
De standaard 18-05-2010
http://www.standaard.be/krant/beeld/artikel.aspx?artikelid=N22QBCGO
- Tags:
- Nieuwsrubriek:
meer nieuws
meer opinies
- 1
- 2
- 3
- 4
- volgende ›
- laatste »





Reacties