De Lange Wapper is duurder dan de tunnel
‘JA', zegt Manu Claeys van Straten-Generaal. ‘De Lange Wapper zou volgens de BAM 2,2 miljard kosten en de tunnel kost volgens Arup-Sum 2,7 miljard. Maar in het bedrag van Arup/Sum is de kost van onteigeningen, grondverwerving enzovoorts al inbegrepen. Dus, als je de 500 miljoen die daarvoor nodig is erbij telt, is de brug duurder.'
Bovendien, zegt Claeys nog, is de prijs van een geboorde tunnel veel gemakkelijker te voorspellen. De tunnelwerf zit onder de grond, ze heeft geen hinder van het weer en kan stabieler doorwerken.
‘NEE', zegt BAM-woordvoerder Nick Orbaen. ‘De prijs van de brug ligt contractueel vast. Wij hebben een overeenkomst getekend met Noriant dat voor ons de Lange Wapperbrug wil bouwen voor 2,2 miljard euro.'
‘Het tunneltracé van het studiebureau van Arup-Sum, waar amper drie maanden op gestudeerd werd, zal minstens het dubbele kosten. Arup-Sum zelf beweert dat het gaat over 2,5 miljard euro, maar daarin zijn de eisen van de brandweer niet meegerekend. Om de tunnel brandveilig te maken zullen de kosten nog verdubbelen.' ( cdh )
(lej)
Het Nieuwsblad 15-10-09
- Tags:
meer nieuws
meer opinies
- 1
- 2
- 3
- 4
- volgende ›
- laatste »





Reacties