Gva-onderzoek: BAM faalde in communicatie

afbeelding

Geen aanpassing voor Sportpaleis bij ja-stem! In het ochtendprogramma Wakker op Zondag zegde BAM-woordvoerder Nick Orbaen dat er geen aanpassing komt als de ja-stemmen het halen. "Het rondmaken van de Ring stopt aan Schijnpoort. Daar verandert dus niets aan".

Een bevraging van Gazet van Antwerpen en Brandhome leert dat 55% het BAM-tracé wegstemt. Alleen de kiezers van Vlaams Belang volgen het partijstandpunt niet en de campagne van de BAM pro Lange Wapper wordt veel minder gesmaakt dan die van de actiecomités.

Het onderzoek van onderzoeks- en communicatiebedrijf Brandhome, in samenwerking met Gazet van Antwerpen en Apen.be, vond plaats van 24 september tot en met 11 oktober. In totaal hebben 3.244 mensen uit heel Vlaanderen via het internet twintig vragen beantwoord. Het gaat om een representatieve steekproef. Info op www.gva.be en www.brandhome.com.

Geen aanpassing voor Sportpaleis bij ja-stem
De aansluiting van de Lange Wapper op de Ring voor het Sportpaleis zorgde gisteren in het ATV programma Wakker op Zondag weer voor enige ophef. Omdat niemand echt tevreden is met de voorliggende oplossing, gingen velen ervan uit dat die aansluiting sowieso zou worden herbekeken. Vooral voor de bewoners van Deurne en Merksem zou dat heel wat verbeteren. In het ochtendprogramma zegde BAM-woordvoerder Nick Orbaen dat er geen aanpassing komt als de ja-stemmen het halen. "Het rondmaken van de Ring stopt aan Schijn poort. Daar verandert dus niets aan. Maar over de aansluiting van de E313 op de Ring kunnen we met alle partners rond de tafel gaan zitten."

 

1. Gelooft u dat de Antwerpse Ring gesloten moet worden om een mobiliteitsinfarct te vermijden?
3.190 respondenten
81% ja
19% nee
Ja voor sluiting Ring én meer openbaar vervoer
Maar liefst 81% vindt de sluiting van de Antwerpse Ring noodzakelijk om het mobiliteitsprobleem op te lossen. Opmerkelijk is dat 71% ook pleit voor meer openbaar vervoer. 65% ziet heil in meer thuiswerk en 52 % zegt dat er ook in andere dan de transporteconomie geïnvesteerd moet worden.
De sluiting van de Antwerpse Ring is van levensbelang voor de mobiliteit. Alleen op die manier kunnen de files worden opgelost. Dat zeggen wij al jaren en het verbaast niet dat een overgrote meerderheid van de mensen dat ook vindt", zegt Danny Smagghe van Touring. "Ook meer en beter openbaar vervoer is voor Touring noodzakelijk. Maar dat is een toegevoegde waarde op het oplossen van de fileproblemen en niet omgekeerd. Wij pleiten onder meer voor meer bussen en trams op bepaalde veelgebruikte trajecten en het uitbouwen van Park & Rides aan de rand van de stad. Het liefst zo dicht mogelijk bij het centrum van de stad."

2. Moet de stad een gunstig advies geven voor de vergunning van de Oosterweelverbinding op het huidige voorziene tracé?
Inwoners Antwerpen:
55% nee
45% ja
Gaat u stemmen?
58% nee
42% ja

Niet-inwoner Antwerpen
39% nee
61% ja

 

Campagne Ademloos verslaat dure brochures

• 61% van de niet-Antwerpenaars is voor de Lange Wapper. Maar 65% van deze mensen denkt dat het viaduct wordt weggestemd. Goed nieuws voor de actiecomités. 35% van alle ondervraagden vindt dat ze goed communiceren. Dat geldt minder voor de BAM (26%), Kris Peeters (29%) en Patrick Janssens (20%).

• • "De communicatie van de BAM is dé blunder van de afgelopen jaren. Hun imago heeft zo veel schade opgelopen, dat ze als merk eigenlijk dood zijn. Daar helpt een budget van
enkele miljoenen euro's niets aan" zegt Erik Saelens van het Antwerpse communicatiebureau Brandhome. Hun 'overcommunicatie', en vooral de toon ervan, zorgt ervoor dat de sympathie voor de underdog, de actiecomités, toeneemt. Zelfs als hun tracé het haalt, zal de geloofwaardigheid van de BAM klein blijven. Dat heeft ook gevolgen voor de politieke geloofwaardigheid. Patrick Janssens is erin geslaagd om zijn imago los te koppelen van dit negatieve verhaal en zal hier sterker uitkomen."

3. Hoe dichter bij viaduct hoe groter de afkeer
Vooral in de wijken als de Seefhoek en de Dam in het noorden van Antwerpen lusten ze, met 72% 'nee', de Lange Wapper niet. Hetzelfde geldt in Merksem (67%), Borgerhout (62%), Deurne (57%) en de kernstad (54%). Hoboken (69%) en Wilrijk (61%) zijn voor. Net zoals Ekeren met 55% 'ja' voor de Lange Wapper.

• • "Het is moeilijk om duidelijke conclusies te trekken omdat het om een internetenquête gaat met een beperkt aantal deelnemers", zegt politicoloog Dave Sinardet van de Universiteit Antwerpen (UA). "Dat vooral wijken en districten in de buurt van het BAM-tracé zich negatief uitspreken, is geen verrassing. Het zijn die mensen die mogelijk de meeste hinder ondervinden. Ik had wel een hogere 'ja'-score in Ekeren verwacht, omdat met het tunnelalternatief van Arup/Sum op die plek toch een tunnelmond zal komen. In Deurne had ik meer 'nee' verwacht. Maar het maakt een verschil of er mensen uit Deurne-Noord of het meer zuidelijke deel werden bevraagd."

4. Vlaams Belangkiezer volgt eigenpartij niet
Van de ondervraagden die voor Vlaams Belang stemmen, zegt 53% 'ja' tegen de Lange Wapper. Daarmee gaan ze in tegen het partijstandpunt. Bij kiezers van Open Vld (72%) zijn de meeste voorstanders te vinden, bij Groen! (85%) de meeste tegenstanders. Bij de sp.a-kiezers zegt 68% 'nee', bij de CD&V-kiezers 67% 'ja'.
"Het verbaast me niet dat mensen de lijn van hun favoriete partij volgen. Dit dossier is zo complex dat mensen op zoek gaan naar een houvast. Dit leidt tot de merkwaardige situatie dat politici de mening van de burger vragen in een volksraadpleging en dat die burger vervolgens opnieuw bij de politici terechtkomt voor een antwoord", zegt politicoloog Carl Devos van de Universiteit Gent. "Dat de kiezers van Vlaams Belang hun partij niet volgen, komt omdat mobiliteit voor de partij geen hoofditem is. Ze hebben er ook nooit groots over gecommuniceerd, waardoor veel kiezers niet weten wat het Vlaams Belang precies vindt.

PATRICK VAN DE PERRE

Gazet van Antwerpen 12-10-09

 

 

Reacties

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
dégoutant by BC (not verified)
PEPERDURE PROPAGANDA Hallo, by J. De Brie (not verified)
Photoshop handboekje by ludwig (not verified)
NATUURLIJK TRACE/ OOSTERWEEL by Raymond Van de Putte (not verified)
Ekeren by Patrick E (Ekeren) (not verified)
Boerenbedrog by hugo van damme (not verified)
Heel Vlaanderen ?? by Patrick E (Ekeren) (not verified)

meer nieuws

23/05/2012 Den DAM is ongezond
22/05/2012 Piratenfestival
22/05/2012 FC Knudde
18/05/2012 2 passagiers meer

 

 

bezoek www.forum2020.be