leefbaarheid is het belangrijkste
Standpunt ABVV
leefbaarheid is het belangrijkste
Het ABVV-regio Antwerpen wil dat elke Antwerpenaar op 18 oktober een duidelijke keuze maakt bij het Oosterweel-referendum. “Het spreekt vanzelf dat tewerkstelling – zeker in een periode dat onze regio reeds in een diepe crisis verkeert – een toetssteen is. Maar bovenal zijn en blijven volksgezondheid, veiligheid en leefbaarheid voor ons toch prioritair”, zegt Bruno Verlaeckt.
Alle Antwerpenaars krijgen de oproep om op 18 oktober deel te nemen aan de volksraadpleging. De vraag die voorligt komt er op neer dat we kunnen stemmen voor of tegen de geplande Lange Wapper. “Elke Antwerpenaar moet van deze gelegenheid gebruik maken om te gaan stemmen. Zij moeten zich uitspreken over een project dat het uitzicht en de ontwikkeling van onze stad voor de komende 100 jaar zal bepalen.”
“Het globale Masterplan, waar het Oosterweelproject een onderdeel van is, is dus op vele terreinen heel belangrijk voor het oplossen van de mobiliteitsproblemen in onze stad en moet verder worden uitgevoerd. Daarover mag geen discussie bestaan. Het debat woedt over de beste manier waarop die vierde oeververbinding tot stand moet komen: een viaduct of een tunnel”, onderstreept Bruno Verlaeckt. “Het argument werkgelegenheid is in beide projecten even belangrijk. Zowel het BAM-tracé als de tunneloptie zal een aanzienlijk aantal jobs creëren. Maar geen van beide realiseert dit op korte termijn. De voorstelling alsof het ene wel jobs oplevert en het andere niet, is populistisch en doet de waarheid onrecht aan. De indruk die soms wordt gewekt alsof de viaduct door mensen wordt gebouwd en de tunnel door kabouters, is vals.”
Naast mobiliteit is voor ABVV-regio Antwerpen ook de leefbaarheid en de volksgezondheid van enorm groot belang. “Volgens de studie van Arup/SUM, toch een wereldvermaard studie- en architectenbureau, hebben alle onderzochte projecten, ook het BAM-tracé met de Lange Wapper, ernstige nadelen voor de volksgezondheid en de levenskwaliteit van de Antwerpenaars. Niet in het minst van diegenen die in de omgeving van de Lange Wapper zullen wonen. Uit diezelfde studie bleek verrassend genoeg dat de bouw van een meer noordelijk gelegen tunnel haalbaar en bovendien als wenselijk voor de toekomst van Antwerpen bestempeld kan worden. Dit is een feit dat we niet mogen negeren en dat verder onderzoek verdient.”
Het mobiliteitsprobleem in en rond onze stad moet dringend een oplossing krijgen. Het BAM–tracé met viaduct leek in het begin de snelste oplossing. Inmiddels hebben ook de bouwheer BAM en de aannemersgroep Noriant moeten toegeven dat minstens de aftakking aan het Sportpaleis in Deurne herbekeken zal moeten worden, vermits dit anders op technisch en ruimtelijk vlak een draak van een knooppunt zal worden. Dit kan tot gevolg hebben dat ook de bouwvergunning voor een deel moet aangepast worden waardoor de uitvoering van het project met de viaduct opnieuw verder in de toekomst wordt verplaatst. “In dit licht zou het jammer zijn indien de tunneloptie vandaag onvoldoende tijd zou krijgen om volledig uitgewerkt te worden en eventueel als volwaardige ondergrondse nieuwe vierde oeververbinding te worden ontwikkeld”, meent Verlaeckt.
Contactpersoon: Bruno Verlaeckt
Voorzitter ABVV-regio Antwerpen
bruno.verlaeckt@accg.be
03 220 68 02 | 0476 48 46 97
- Tags:
meer nieuws
meer opinies
- 1
- 2
- 3
- 4
- volgende ›
- laatste »




