Auditeur Raad van State geeft negatief advies voor uitbreiding luchthaven van Deurne
- Tags:
- Nieuwsrubriek:
De auditeur van de Raad van State geeft een negatief advies voor de uitbreiding van de luchthaven van Deurne
De auditeur van de Raad van State zegt in zijn advies dat het besluit van de Vlaamse regering rond de omlegging van de Krijgsbaan vernietigd moet worden. Die omlegging is nodig om de startbaan van het vliegveld van Deurne te verlengen.
In mei besliste de Vlaamse regering om de Krijgsbaan ter hoogte van de start- en landingsbaan van de luchthaven van Deurne om te leggen. De Krijgsbaan zou in een grote bocht rond de kop van de landingsbaan gelegd worden. De straat zou bovendien in een sleuf komen te liggen. Die maatregelen waren nodig om plaats te maken voor een veiligheidsstrook aan het einde van de landingsbaan.
Maar de buurgemeenten Borsbeek en Mortsel waren het niet eens met die plannen. Ze trokken naar de Raad van State om de vernietiging van die regeringsbeslissing te vragen. Een definitieve uitspraak is er nog niet, maar gisteren raakte wel bekend dat de auditeur van de Raad van State beide gemeentebesturen gelijk geeft. De auditeur zegt dat de Vlaamse regering een fout maakte door de uitbreidingsplannen van de luchthaven goed te keuren zonder het gewestplan aan te passen.
Arrest
‘De auditeur stelt niet voor om de beslissing van de Vlaamse regering te schorsen, hij vraagt om ze meteen te vernietigen omdat de bevoegdheidsoverschrijding zo flagrant is', zegt Leo Vlaeymans (CD&V), de burgemeester van Borsbeek. ‘Het ziet er dus goed uit.' Maar Vlaeymans wacht af. ‘Ik zal pas zeker zijn als het arrest er is.'
‘We wachten nu op een definitief arrest', zegt burgemeester Ingrid Pira (Groen!) van Mortsel. ‘We gaan ervan uit dat het advies gevolgd zal worden.' Als de Raad van State het advies volgt, moet het hele dossier overgedaan worden, zegt Pira.
Onrendabel
Borsbeek en Mortsel nemen het niet dat zij de lasten van de luchthaven moeten dragen. ‘Een luchthaven die al dertig jaar onrendabel is', zegt Pira. ‘En om die rendabel te maken, moet er een groot bedrijventerrein komen.' Die bedrijven zouden nog extra verkeer naar de nu al oververzadigde Krijgsbaan halen, volgens Pira.
(LEJ)
Het Nieuwsblad 16-12-09
http://www.nieuwsblad.be/Article/Detail.aspx?ArticleID=BF2JO9B6&PostCode=2000
Raad van State verwerpt uitbreidingsplannen Antwerpse luchthaven
Terzake 14-12-09
http://www.deredactie.be/permalink/1.653504
Onduidelijkheid luchthaven Deurne
Er is opnieuw onduidelijkheid over de toekomst van de Antwerpse luchthaven. De auditeur van de Raad van State heeft namelijk een advies uitgebracht om de uitbreiding van de luchthaven in Deurne te schorsen. De besturen van Mortsel en Borsbeek hadden daarover klacht ingediend.
ATV 16-12-09
http://www.atv.be/item/onduidelijkheid-luchthaven-deurne





Reacties