Betere luchtkwaliteit doorheraanleg Antwerpsestraat (Mortsel)

afbeelding

Sinds de heraanleg van de Antwerpsestraat in Mortsel is de luchtkwaliteit er gevoelig verbeterd. Dat blijkt uit meetgegevens van de Vlaamse Milieu Maatschappij (VMM). Het jaargemiddelde van de waarde van de stikstofoxiden daalde er met 20 procent.

'De spectaculaire verbetering van de luchtkwaliteit bewijst dat er een onlosmakelijk verband is tussen verkeer en leefbaarheid', zegt milieuschepen Steve D'Hulster (SP.A). 'Maar tegelijk tonen de meetresultaten aan dat er nog heel wat inspanningen nodig zijn voor we de Europese norm halen.'
'Deze cijfers tonen aan hoe belangrijk het is dat leefbaarheid het prioritaire uitgangspunt moet zijn bij de toekomstplannen rond de R11. Niet alleen voor onze verkeerswegen, maar ook voor onze luchtwegen', besluit de schepen. (cdh)
© 2011 Corelio
 

Verbeterde luchtkwaliteit in Mortsel

 

De luchtkwaliteit in Mortsel is de afgelopen jaren opvallend verbeterd. Dat is een rechtstreeks gevolg van de heraanleg van de Antwerpsestraat. Die heraanleg kreeg heel veel kritiek, maar volgens het stadsbestuur is nu bewezen dat dat onterecht was. Mortsel wil vooral voor lucht- en dus ook levenskwaliteit gaan en dan moeten er soms moeilijke beslissingen genomen worden wat betreft de mobiliteit. Minder goed nieuws is dat de luchtkwaliteit wel nog altijd onder de Europese norm blijft.

meer nieuws

24/05/2012 Bedrijfswagens
23/05/2012 Den DAM is ongezond
22/05/2012 Piratenfestival
22/05/2012 FC Knudde
18/05/2012 2 passagiers meer

 

 

bezoek www.forum2020.be