De Lange Wapper II

afbeelding

Wat BHV is voor Leterme is de Lange Wapper voor Peeters

Men kan niet zeggen dat Peeters II slecht bezig is. Men kan niet zeggen dat Peeters II goed bezig is. De Vlaamse regering laat ons wat koud. Veel passie springt er niet uit. Peeters II ruikt voorlopig niet naar grote daden of doortastend beleid, maar naar het koude zweet van achtervolgers in het peloton. Die hijgend roepen dat ze straks wel aansluiten. Peeters II is nog altijd niet goed uit de startblokken geraakt. Een eminent Vlaams parlementslid fluistert dat hij zich verveelt. De agenda raakt niet vol. Er zijn actualiteitsdebatjes, wat opgeklopt gedoe rond een of andere motie of resolutie, maar van veel decreten is nog niets te zien. Politiek is meer dan nieuwe regels maken, maar er lijken voorlopig meer persmededelingen dan maatregelen uit Vlaanderen te komen. Van waar komt die gewijzigde beeldvorming?

Kris Peeters is plots geen minder goede minister-president. Maar de tijden en zijn coalitie zijn veranderd. Hij mist zijn twee sterke vice-minister-presidenten, Frank Vandenbroucke en Dirk Van Mechelen. En misschien werden de talenten van de Vlaamse George Clooney wel overdreven, zoals ook Yves Leterme tussen 2004 en 2007 de hemel werd ingeprezen.

Deze Vlaamse regering, die zich nog moet bewijzen, gaf nog niet de indruk dat ze van dezelfde kwaliteit is als haar voorganger.

Nu staat Peeters voor zijn eerste grote proefstuk. Wat BHV is voor Leterme is de Lange Wapper voor Peeters. De besparingen, dat is de schuld van de economie. De sluiting van Opel Antwerpen, dat is de schuld van GM. De mislukte staatshervorming, dat is de schuld van de Franstaligen. Maar de Lange Wapper is geheel en al eigen makelij. Zonder Franstaligen, slechte economie of onbetrouwbare multinationals.

Onder de Lange Wapper staan CD&V en N-VA gespannen tegenover SP.A. Een kleine sneeuwvlok toont aan dat de Vlaamse mobiliteit een ramp is. De werkloosheid blijft aanzwellen. Een grote investering in mobiliteit kan dus niet blijven liggen. Peeters moet snel de knoop rond de Lange Wapper ontwarren.

Hopelijk hebben al die werkgroepen de voorbije maanden achter de schermen een slim compromis gevonden. Want in een coalitie zonder veel kameraadschap zal niemand gezichtsverlies willen lijden. Al maanden weet men dat nu het moment gekomen is. Hopelijk is dat goed voorbereid en kan de eerste spade snel in de grond. Als Peeters II dit goed en snel oplost zal deze regering eindelijk vertrokken zijn. En kan die misschien op Peeters I beginnen lijken.

Carl Devos is politicoloog aan de Universiteit Gent.

Elke maandag doorgrondt hij de Wetstraat.

Het Nieuwsblad 15-02-10

 

Ook sp.a heeft tunnel Arup/Sum begraven

Geen van de alternatieven voor de Oosterweelverbinding was voldragen.” Dat zei Bart Martens (sp.a, foto) gisteren in Wakker op zondag op ATV.

Met deze uitspraken lijkt het zogenaamde ‘vierde tracé’ van het studiebureau Arup/Sum definitief begraven.

Toch gelooft Martens in een oplossing voor het probleem van de Antwerpse mobiliteit. “Ik heb er alle vertrouwen in dat we over enige tijd kunnen landen”, zegt hij. “De Vlaamse regering heeft alleen nog wat tijd nodig om een akkoord te bereiken, een broedende kip mag je niet storen.”

Vlaams minister Hilde Crevits (CD&V) zei in De zevende dag op Eén ongeveer hetzelfde: “Er is de jongste maanden hard gewerkt aan oplossingen. De wil om daartoe te komen is in elk geval aanwezig bij alle partners in de regering. Geef ons nog een tijdje rust.”

“Beslissen”
Voor Annick De Ridder (Open Vld) is er al genoeg tijd verspild. “CD&V, N-VA en sp.a hebben zich maanden verschuild achter het arrest van de Raad van State over de klacht van Het Pomphuis. Dat arrest is er inmiddels. De regering moet nu doen waarvoor ze wordt betaald: beslissen.”

LM

Gazet van Antwerpen 15-02-10

 

Wakker op Zondag

ATV 15-02-10
http://www.atv.be/item/open-vld-bereid-een-wisselmeerderheid-te-bieden

meer nieuws

09/02/2012 Overkapping Ring

 

 

bezoek www.forum2020.be