Een vijfde tracé voor Oosterweel?
- Tags:
- Nieuwsrubriek:
Gazet van Antwerpen 29-01-10
Voormalig krantenjournalist Jean- Charles Verwaest stelde gisteren zijn nieuwe boek Bang voor de brug voor. Daarin zet hij nog eens uitgebreid alle argumenten op een rij van de lobby die vindt dat de Oosterweelverbinding er alsnog moet komen. Aan het referendum heeft hij geen boodschap, want daarin hebben alleen de inwoners van de stad Antwerpen een stem gehad.
De uiteenzetting die Verwaest aan de pers gaf, was dermate ongenuanceerd en tendentieus dat na afloop drie verschillende collega’s mij kwamen vragen of hij dit boek zou hebben geschreven op verzoek van Noriant, de bouwheer van BAM. Zelf wil ik die conclusie niet trekken. Ik kan me best voorstellen dat Verwaest, die in de Kempen woont, een van de vele Vlamingen is die ervan balen om elke dag in de file te moeten staan op de E313. Ik geef hem groot gelijk.
Maar er is nu eenmaal een volksraadpleging geweest, die wettelijk volgens de regels van de kunst is georganiseerd en waarin de meerderheid van de Antwerpenaars ’nee’ heeft gezegd tegen het BAM-tracé. Er zal dus een alternatief moeten komen dat wél een maatschappelijk draagvlak heeft.
Volgens Verwaest presenteert de bekende actiegroep stRaten-generaal binnenkort een nieuw tracé, dat vertrekt aan de rotonde in Wommelgem en dat vervolgens via verscheidene tunnels onder de Bredabaan, de Schelde en het Waasland aansluiting vindt met de E17 richting Gent. In werkelijkheid is dit slechts één van de pistes in het zogenaamde ’groenboek’ waaraan in alle discretie wordt gewerkt door de illustere ’Groep van 10’, die bestaat uit prominente Antwerpse ondernemers, academici en actievoerders.
De ’Groep van 10’ wil de primeur van haar bevindingen en suggesties voor de overheid bewaren. Voor één keer kan ik daar als journalist mee leven, omdat ik weet dat een voorstel dat wordt gelanceerd via de media, al bij voorbaat door de politieke tegenstanders in de grond wordt geboord. Dat kunnen we in het dossier van de Antwerpse mobiliteit nu echt niet meer hebben.
De ’Groep van 10’ heeft nog enkele weken nodig voor haar huiswerk. Ondertussen zijn ook de fameuze werkgroepen van Kris Peeters druk aan het puzzelen. Laten we dus nog even de stilte respecteren, om heel snel na het arrest van de Raad van State in de zaak van Het Pomphuis te mogen vernemen hoe de Antwerpse verkeersknoop zal worden ontward.
Door Lex Moolenaar
Gazet van Antwerpen 29-01-10
http://gva.typepad.com/standpuntantwerpen/2010/01/een-vijfde-trac%C3%A9-voor-oosterweel.html
Boek Lange Wapperbrug
Er is alweer een boek verschenen over de Lange Wapperbrug in Antwerpen. Of liever over het ontbreken van die brug.
Want auteur en journalist Jean-Charles Verwaest toont zich een groot voorstander van de brug en de BAM-plannen. Voor de actiegroepen is hij minder mild.
ATV 29-01-10
http://www.atv.be/item/boek-lange-wapperbrug






Reacties