Man uit Boom wil voorstanders Lange Wapperbrug verenigen
Deze "man" uit Boom is de zoon van de vroegere CD&V burgemeester van Boom. Cathy Berx, gouverneur en actief CD&V politica opende dit offensiefje, gevolgd door Philip Heylen, waarnemend burgemeester, gevolgd door Bert Van Den Eede, zoon van en ambities om? Gevolgd door ? Maandag zullen we het weten.
Als de Lange Wapperbrug er niet komt, dreigen de Rupelstreek en Klein-Brabant het gelag te betalen van het verkeersinfarct.
Bert Van den Eede, een man uit Boom, wil voorstanders van de Lange Wapperbrug verenigen. 'De functie van de brug is heel simpel', zegt hij. 'Ze moet de oostkant van Antwerpen verbinden met de westkant. De E313/E34 verbinden met de E17, zeg maar. Momenteel gebeurt dat onder Antwerpen door, met de Ring en de Kennedytunnel.'
Probleem is dat die tunnel te klein is. 'Zodra er zich een probleem voordoet in de tunnel, heeft dat een gevolg voor de Rupelstreek en Klein-Brabant. Het verkeer rijdt dan om via de A12 en de N16 om zo op de E17 te geraken.'
Met de Lange Wapperbrug wordt een alternatief geboden. Maar de brug stuit, zoals bekend, op nogal wat verzet.
Het alternatief dat nu naar voren wordt geschoven, is om de tunnel, die ook in de plannen mét brug is gepland, een eind verder door te trekken. Hij zou dan uitkomen ter hoogte van de afrit Ekeren op de ring. 'Zo'n ingreep is alleen nuttig voor het verkeer dat van noord naar west moet', zegt Bert Van den Eede.
'Met de tunnel zijn de Rupelstreek en Klein-Brabant de pineut. Want het verkeer zal altijd blijven rondrijden langs de A12 en de N16 als er problemen zijn. Meer, het verkeer zal toenemen.' (rbm)
De Standaard 01-08-09
- Tags:
- Nieuwsrubriek:
meer nieuws
meer opinies
- 1
- 2
- 3
- 4
- volgende ›
- laatste »





Reacties