Nederland boort Vlaamse kilometerheffing de grond in
Nieuws van het Noordelijke front
In het ontwerp van Vlaams regeerakkoord staat dat er tegen 2013 een kilometerheffing komt voor vrachtwagens. Bovendien start Vlaanderen met een onderzoek naar de invoering van een heffing voor personenwagens. Het Nederlanse EVO en TLN zijn van mening "dat dit een absurd idee is".
Verladersorganisatie EVO en wegtransportorganisatie TLN merken op dat een belangrijke gedachte achter een kilometerbeprijzing het bevorderen van de doorstroming is op de wegen en het tegengaan van files. "Dit gaat alleen op als een kilometerbeprijzing geldt voor alle weggebruikers, dus ook personenauto's, zoals in Nederland het geval is", klinkt het.
In Nederland dient verkeersminister Eurlings na de zomermaanden een voorstel in om vanaf 2012 te starten met een kilometerheffing: éérst voor vrachtwagens en later ook voor personenauto's.
"Het lijkt erop dat de Vlaamse plannen voor kilometerheffing voornamelijk tot doel hebben de vrachtwagen als melkkoe te gebruiken. Bovendien wil men de opbrengsten niet gebruiken voor het onderhoud van wegen en het wegnemen van knelpunten in de verkeersinfrastructuur. Het gaat dus om een extra belastingsmaatregel", merken de Nederlandse beroepsorganisaties zuur op.
De Lloyd 09-07-09
- Tags:
- Nieuwsrubriek:
meer nieuws
meer opinies
- 1
- 2
- 3
- 4
- volgende ›
- laatste »




