Brief van Johan Bijttebier
deze tekst komt van Mr. Johan Bijttebier. Zeer, zeer koele minnaar van de lange wapper.
Oud gemeenteraadslid van Goren, die al in december 2005 een motie indiende om het traject van BAM vs. stRaten-generaal tegen elkaar te laten onderzoeken via een competente externe firma. Dit werd honend afgewezen en zo ontstond een vertraging van 4 jaar voor deze studie besteld werd. Het belangrijkste argument wat BAM overhoudt nu is dat ze een voorsprong overhouden qua tijd. Nooit vermelden ze daarbij dat het voor 97,5 % zeker is dat de Raad van State deze voorsprong zal vernietigen!
Beste Sinjoren, (en vooral zij die twijfelen)
U twijfelt nog? Het dossier is complex? Het is te moeilijk?
Gaat het over meer dan fijn stof dat van de brug dwarrelt?
Sta me toe U deze argumenten aan te reiken:
1 De Lange Wapper is een autosnelweg, die door de stad gaat!
2 Dit omvangrijke viaduct isoleert Merksem, Deurne en Ekeren van het stadscentrum. Dat zet een rem op de mooie stadsontwikkeling
3 Dit gevaarte gaat ernstige lawaaihinder veroorzaken. Het is schadelijk voor de volksgezondheid tenzij je al doof bent.
4 De gronden van t’ Eilandje zijn eigendom van onze stad en de haven. Die gronden zijn een fortuin waard. De aanslag van de bouw van de Lange Wapper betekent dat deze mooie zone met één klap compleet in waarde devalueert. De stadsfinanciën verliezen een stevige slok op de borrel. Minder geld om te besteden aan scholen, bejaardenhuizen, kribben, minder fun, minder cultuur. Een appeltje voor de dorst gaat voorgoed verloren.
5 Het gaat goed met ’t Stad. Wij willen nieuwe bewoners aantrekken. Daar hebben we goede aanbiedingen voor. Dat gaat niet door. Wie wil er nu komen wonen in de nabijheid van dit gevaarte?
6 Gaat het enkel over mensen met dikke nekken en vette portefeuilles? Wij komen op voor iedereen en de bewoners van alle Antwerpse districten laten de bewoners van Antwerpen Noord, Merksem en Deurne niet in de steek.
7 De kaaien. Dat kan een prachtig wandelparadijs worden. Helaas met de Wapper wordt de wandeling langs de kade- voorbij het MAS voorgoed geamputeerd.
8 Het Noordkasteel. Het is uit en gedaan.
9 Het Sint Annabos,verpakt en versneden.
10 Het wordt heel gezellig op ’t strand van Sint Anneke. (sic)
11 Het pas aangelegde prachtige park van Antwerpen Noord komt zwaar in de verdrukking.
12 … vlakbij komt een gigantisch knooppunt van 18 baanvakken aan ’t sportpaleis…Leuk.
13 U kijkt ook naar Amerikaanse filmpjes. Waar worden de lijken van gangsters gedumpt? De bodybags worden gedumpt ..onder de bruggen en viaducten. Het wordt sinister en make no mistake. Het wordt daar onveilig.
14 Liever geen brug? Yes…een echte brug. Over de Schelde. Zo hoort het. Deze viaduct is dat niet. Deze viaduct gaat over…. dokken en gronden. Dat is bouwkundig een onding. Dat hoort niet.
15 De bouw van een tunnel veroorzaakt géén jarenlange kaalslag op de stad. De werkzaamheden geven minder hinder. Het gaat overigens over véél meer dan “ een tunnel” of een “een brug”. Het gaat over een stedelijke ontwikkeling. We nemen alle voor en nadelen in overweging. Het gaat over onze toekomst.
16 Het tunnelalternatief takt verder noordwaarts aan op de ring.
Internationaal verkeer rijdt verder noordwaarts …in plaats van zuidwaarts langs de ring. Met de lange Wapper gaat het internationale verkeer gewoon richting zuid de ring op. Het wordt “fillen”.
Politici van de rand. Leer begrijpen dat wij op Zondag, 18 oktober over ons eigen lot zullen beslissen. Geen snelweg door ’t Stad!
Vlaanderen en een goede Ruimtelijke ordening? Met ingang van 19 oktober slaan we een nieuwe weg in. Het lelijkste landje ter wereld laat zien dat de tijden zijn veranderd.
Twee jaar vertraging?
Twee keer beter.
Stemt neen.
Johan Bijttebier
Gemeenteraadslid 2001-2006
- Tags:
- Nieuwsrubriek:
meer nieuws
meer opinies
- 1
- 2
- 3
- 4
- volgende ›
- laatste »




