(Nog) geen speciale BAM-commissie

afbeelding

Parlement stemt onderzoekscommissie weg

Het Vlaams Parlement richt geen speciale onderzoekscommissie op naar wat is fout gelopen bij de Beheersmaatschappij Antwerpen Mobiel (BAM). De meerderheidspartijen en de oppositiepartij Open VLD stemden een voorstel daarover van de oppositiepartijen Groen!, Lijst Dedecker (LDD) en Vlaams Belang gisteravond weg.
Het was een door de bank genomen sereen debat over de noodzaak tot het al dan niet oprichten van een parlementaire onderzoekscommissie. De oppositieleden die voorstander waren van zo'n commissie motiveerden hun voorstel omstandig en beheerst, met uitzondering van Peter Reekmans (LDD). 'Het mag geen commissie van de afrekeningen worden, wel van de lering', zei Jan Penris (VB). 'We willen geen rondje 'BAM-bashing, wel lessen trekken uit wat gebeurd is', beloofde Lode Vereeck (LDD). 'Om gemaakte fouten niet te herhalen', zei Dirk Peeters (Groen!).
De oppositie citeerde Eric Van Rompuy (CD&V),die afgelopen weekend op zijn weblog een pleidooi had gehouden om een onderzoekscommissie niet uit te sluiten. ‘Een onderzoekscommissie is het machtigste wapen waarover een parlement beschikt. Het moet dan ook met de nodige ernst en sereniteit worden aangepakt', klonk het.
Filip Watteeuw, fractieleider van Groen!, beloofde dat de oppositie bereid is dat serene debat te voeren en stelde zelfs voor de plenaire vergadering even te schorsen om een gezamenlijk standpunt van. meerderheid en oppositie te bereiken.
Maar Van Rompuy sloeg die hoop neer. ‘Ik vrees een polarisatie van het dossier. Een onderzoekscommissie dreigt te worden geïnfiltreerd door actiegroepen', zei hij. Daarmee was er geen twijfel meer. De voltallige meerderheid zou wat later de commissie wegstemmen.
Volgens Ludwig Caluwé (CD&V) zou zo'n commissie de initiatieven van de regering doorkruisen om snel de impasse rond de Antwerpse mobiliteitsproblematiek te doorbreken.
Volgens Peter Vanvelthoven (sp.a) is een onderzoekscommissie - die de rol van onderzoeksrechter op zich kan nemen, inclusief huiszoekingen en getuigenconfrontaties eisen – voorlopig een te zwaar middel. Dat vindt ook Bart De Wever (N-VA). 'Eventueel kan dat later nog worden bekeken, maar het parlement kan vandaag al alle vragen stellen, aan en over de BAM. Een onderzoekscommissie zou ertoe leiden dat het politieke falen van de voorbije jaren in dit dossier afgewenteld wordt op de BAM.' Ook voor Sven Gatz van Open VLD, nu in de oppositie na jaren in de meerderheid, hoeft zo’n onderzoekscommissie ‘op dit ogenblik’ niet.

de Tijd 29-10-09
 

meer nieuws

09/02/2012 Overkapping Ring

 

 

bezoek www.forum2020.be