Rekeningrijden "à la Flamande"

afbeelding

Goede mensen,

De Openbaarheid van Bestuur is in Vlaanderen zeer goed geregeld.
Zoals heel vaak loopt het scheef bij de toepassing ervan.
Zeker in het Oosterweeldossier is dat al heel lang zo.

Ondanks communicatiebudgetten die in de miljoenen euro per jaar liepen.
Reeds enkele weken proberen "Ademloos, stRaten-generaal & vrienden" om stukken die in de besluitvorming rond dit dossier een grote rol hebben gespeeld boven water te krijgen.

De leemtes zijn werkelijk onvoorstelbaar.
De lange Wapper Light, is nog nooit gezien, maar fungeert als terugvalpositie.
De toekomstige ringweg is nog nooit als ontwerp gezien.
De cijfers van het rekencentrum van het Meccano tracé zijn nog nooit gezien.
De verslagen van de DAM werkgroepen zijn nog nooit gezien.

Kortom de besluitvorming speelt zich inhoudelijk af in het schemerdonker, er wordt rekening gereden, maar niemand weet wie voor wie rijdt, terwijl het gaat om de grootste bouwwerf ooit in Vlaanderen.

Dit heeft met openbaarheid van bestuur dus helemaal niets te maken.
Via www.ademloos.be kunt u een klachtenformulier downloaden om hierover klacht in te dienen.
Vele honderden mensen deden dit reeds.

Laat van u horen, geef de Vlaamse regering en politici fijn stof tot nadenken!
Ademloos & stRaten-generaal.

 

Nieuwe campagne Ademloos
De actiegroepen Ademloos én stRaten-Generaal zijn niet te spreken over hoe het Oosterweeldossier na het referendum werd opgevolgd. Er wordt te weinig informatie uit nieuwe onderzoeken vrij gegeven, zo zeggen ze. Hun nieuwe campagne die morgen van start gaat pleit dan ook voor openbaarheid van bestuur.


ATV 20-04-2010
http://www.atv.be/item/nieuwe-campagne-ademloos

 

 

"Alle verslagen en studies Oosterweel online"

Alle verslagen en studies van de werkgroepen die met de Oosterweelverbinding bezig zijn, staan sinds maandag gebundeld op het internet en zijn vrij te raadplegen. Dat meldt het kabinet van Vlaams minister-president Kris Peeters (CD&V).


Op de website www.vlaanderen.be/dam staan de verslagen van de zeven DAM-werkgroepen, die zich over verschillende aspecten van het Masterplan Mobiliteit Antwerpen en de Oosterweelverbinding buigen. Ook onder meer de DAM-alternatievenstudie, de knelpuntenanalyse van de ring rond Antwerpen en het studierapport van het Vlaams Verkeerscentrum over de A102 staan online.

Daarmee zijn alle gevraagde documenten in het dossier nu ter beschikking in het kader van de openbaarheid van bestuur, klinkt het op het kabinet-Peeters. Dat reageert daarmee op de kritiek van de actiegroepen Ademloos en stRaten-Generaal en van de oppositie. Die vinden dat ze niet genoeg inzage krijgen in de studies die gevoerd zijn rond bijvoorbeeld de Lange Wapperbrug van Antwerpen.

Vandaag starten de actiegroepen alsnog met hun geplande affichecampagne over de openbaarheid van bestuur, want wat er op het internet staat, is volgens hen maar een gedeelte van het dossier.

VRT Nieuws 20-04-2010
http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuws/regio/antwerpen/100420_Oosterweel_Internet

 

meer nieuws

24/05/2012 Onleefbare stad?
24/05/2012 Bedrijfswagens
23/05/2012 Den DAM is ongezond
22/05/2012 Piratenfestival
22/05/2012 FC Knudde
18/05/2012 2 passagiers meer

 

 

bezoek www.forum2020.be