stRaten-generaal en Ademloos keren zich tegen voorstellen van sp.a, CD&V en N-VA

afbeelding

Actiegroepen: "Partijen vervuilen debat rond overkapping van Ring"

De ene overkapping is de andere niet. Dat zeggen stRaten-generaal en Ademloos. "De overkapping van CD&V bijvoorbeeld is juist het tegenovergestelde van wat wij willen."

"Sp.a, CD&V en N-VA spreken zich nu allemaal uit voor een overkapping van de Ring, maar dan wel in combinatie met de Oosterweeltunnels op het BAM-tracé", zegt Manu Claeys van stRaten-generaal. "Zo vervuilen ze het debat, want dat tracé met de enorme paperclip met 19 rijvakken aan het Sportpaleis maakt een echte overkapping technisch onmogelijk."

"Europa staat alleen nieuwe tunnels toe op stukken weg zonder open afritten en met een zeer beperkt aantal weefbewegingen", vervolgt Claeys. "Op het BAM-tracé kan dat slechts op korte stukjes Ring. Zo doe je weinig aan de luchtkwaliteit en de lawaaihinder. Je creëert ook niet veel extra ruimte voor stadsuitbreiding."

Internationaal transport

"Een keuze voor onze Meccano leidt grote hoeveelheden internationaal transport en alle vrachtvervoer af van de Ring. Daardoor kan het aantal rijstroken worden beperkt, wat overkapping technisch eenvoudiger en ook veel voordeliger maakt. Zo wordt het mogelijk om minstens de zes kilometer Ring van de Groenendaallaan in Merksem tot aan station Antwerpen-Berchem, de twee kilometer E313/E34 ten zuiden van
het Rivierenhof en stukken tussen Berchem en het Kiel te overkappen."

Zoals Park Spoor Noord

"Met dat scenario zou liefst 146 hectare nieuwe ruimte worden gewonnen", zegt Claeys. "Wij stellen voor om daarvan maximaal 33 hectare of 20% te ontwikkelen als stadsuitbreidingsgebied. Dat is geen overbodige luxe, als je bedenkt dat ertegen2025 liefst 100.000Antwerpenaars bijkomen."

"De opbrengst kan dienen als investering in de overkapping. Op dezelfde manier is ook Park Spoor Noord gedeeltelijk gefinancierd. De rest van het budget kan worden gehaald uit Europese fondsen en uit de Vlaamse begroting."

zie ook http://www.ademloos.be/nieuws/persbericht-straten-generaal-15-februari-2012

LEX MOOLENAAR


Overkapping volgens CD&V, N-VA en sp.a

"Met het oog op de verkiezingen proberen CD&V en N-VA het debat over het BAM-tracé los te koppelen van dat over de overkapping van de Ring, nu ze merken dat daarover in de stad een breed draagvlak groeit", zegt Manu Claeys. "Vandaar het nieuwe voorstel van lokaal CD&V-voorzitter Boudewijn Muts om kantoren boven stukjes van de Ring te bouwen.
Maar dat is nu net het tegenovergestelde van de ondertunneling van een groot deel van de Ring die wij voor ogen hebben." "Ook de sp.a is voorstander van overkapping", aldus Claeys. "Ze heeft daarover onlangs een studie besteld, om haar belofte van zes jaar geleden in het bestuursakkoord waar te maken." "Maar ook in het sp.a-scenario gaat het om overkapping van beperkte onderdelen van de Ring, die voldoen aan de Europese regelgeving over op- en afritten en weefbewegingen. Zo zou je stukken aan de Borsbeekbrug, het natuurgebied Wolvenberg en het gebouw van deSingel kunnen overkappen."
LM
GAZET VAN ANTWERPEN 16-02-2012

 

Overkappen volgens CD&V
 
Ook Boudewijn Muts (CD&V) toont zich voorstander van het overkappen van de Ring (GvA 14/02/2012). Althans, zo lijkt het, maar in feite streeft hij geen sanering van de huidige situatie na maar enkel het verbinden van de door de Ring gesplitste stad door enkele gebouwen.
Daarvoor verwijst hij naar Den Haag. Welnu, in Den Haag zijn er over een bescheiden stedelijke verbindingsweg, zijnde de A12, ook gekend als de Utrechtsebaan, enkele gebouwen neergepoot.
Merk op, het gaat over een relatief kleine stedelijke aanvoerssnelweg van de grote autowegen naar het centrum. Het gaat niet over een stadssnelweg die tegelijkertijd een internationale snelweg is voor doorgaand verkeer zoals onze kleine Ring. Een situatie die Muts door de Oosterweelverbinding wil bestendigen.
Maar er is meer. Volgens mijnheer Muts is enkel dergelijke 'overkapping' betaalbaar. Blijkbaar is de volksgezondheid van de Antwerpenaar geen investering waard. Maar als geld het enige is wat telt dan wil ik graag twee redenen geven waarom intunneling wel haalbaar en betaalbaar is.
1° Er kan gewoon geen stadsontwikkeling gebeuren in de aan de Ring aanpalende wijken als die Ring niet grondig wordt gesaneerd, lees ingetunneld.
2° Door intunneling komt niet enkel de oppervlakte aan beton die de Ring nu inneemt vrij, maar ook een hele hoop nutteloze groene ruimte zoals bermen en taluds die wel mooi ogen maar waar geen sterveling iets aan heeft. Je kan dus al deze ruimte nuttig gaan gebruiken voor echt recreatief groen én nieuwe projecten met kantoren, wonen, winkelen en recreatie.
Kortom, nieuwe activiteiten die jaar na jaar geld in de belastingskassa brengen en bijdragen tot de versterking van het financieel draagvlak van de stad.
Tenslotte vind ik het bijzonder hypocriet van dhr. Muts dat hij zijn triestige gebouwen over de veel te brede ring als enige haalbare en betaalbare oplossing aanprijst terwijl hij in één beweging de peperdure en quasi nutteloze Oosterweelverbinding (3,5 miljard euro) blijft verdedigen tot jolijt van de Vlaamse belastingbetaler.
Wie wordt daar beter van?
I.D. uit Borgerhout
 

meer nieuws

24/05/2012 Onleefbare stad?
24/05/2012 Bedrijfswagens
23/05/2012 Den DAM is ongezond
22/05/2012 Piratenfestival
22/05/2012 FC Knudde
18/05/2012 2 passagiers meer

 

 

bezoek www.forum2020.be