TML weerlegt kritiek op Meccano-studie en vraagt eerlijk debat

afbeelding

Studiebureau Transport & Mobility Leuven (TML) weerlegt maandag de kritiek van het Vlaams Verkeerscentrum (VVC) op de TML-studie over het Meccano-plan dat een alternatief moet bieden voor de sluiting van de Antwerpse Ring. TML vraagt een "eerlijk technisch debat".

In een brief aan Vlaams minster van Openbare Werken, Hilde Crevits, en parlementsvoorzitter Jan Peumans gaat gedelegeerd bestuurder Griet De Ceuster van TML in op de kritiek. Zo zei het VVC donderdag in het Vlaams Parlement onder meer dat TML de positieve effecten van het Meccano-scenario overdreef en te weinig rekening hield met sluipverkeer.

"Geen sereen debat mogelijk"
Volgens TML is het effect op het onderliggende wegennet echter wel degelijk opgenomen. "Het VVC heeft nooit met ons contact opgenomen om een aantal hypothesen te checken", luidt het bij TML. "De studie is al meer dan een jaar oud, en het is spijtig dat we in Vlaanderen niet in staat zijn om een sereen technisch debat te voeren over belangrijke investeringsbeslissingen."

"Te duur"
De Ceuster benadrukt dat TML graag zijn studie had toegelicht aan het parlement, maar daarvoor niet werd gecontacteerd. Ze beklemtoont dat TML niet beweert dat de Meccano-verbinding dé oplossing is. "Meer zelfs: onze studie toont aan dat de Meccano-verbinding, net zoals de Oosterweelverbinding, te duur is", schrijft ze. "Maar de Meccano-verbinding scoort minder slecht dan de Oosterweelverbinding."

De Ceuster hekelt nog dat de TML-studie niet naast gelijkaardig materiaal van het VVC kan worden gelegd. Dat bleek ook nog donderdag in het Vlaams Parlement, toen het VVC aangaf dat zo'n studie "in principe" mogelijk is, maar daarvoor een opdracht van de minister moet komen.

Bron: Belga

Gazet van Antwerpen 14-11-2011
http://www.gva.be/dossiers/oosterweel/tml-weerlegt-kritiek-op-meccano-studie-en-vraagt-eerlijk-debat.aspx

De Morgen 14-11-2011 

http://www.demorgen.be/dm/nl/5216/Binnenland/article/detail/1347725/2011/11/14/TML-weerlegt-kritiek-en-wil-eerlijk-debat-Meccano-studie.dhtml

 

 

 

 

 

 

meer nieuws

24/05/2012 Onleefbare stad?
24/05/2012 Bedrijfswagens
23/05/2012 Den DAM is ongezond
22/05/2012 Piratenfestival
22/05/2012 FC Knudde
18/05/2012 2 passagiers meer

 

 

bezoek www.forum2020.be