Vlaamse meerderheid oneens over aanstelling expert
- Tags:
- Nieuwsrubriek:
Jan Peumans moet een nieuwe expert zoeken voor de ‘commissie-infrastructuurwerken'. Vooral de SP.A vond de cv's van de kandidaten nogal dunnetjes.
De meerderheid in het Vlaams Parlement raakt het niet eens over de aanstelling van een expert in de commissie Versnelling Maatschappelijke Belangrijke Investeringsprojecten. Die commissie werd eind vorig jaar opgericht na het debacle met de Lange Wapper en moet bekijken of vergunningsprocedures voor infrastructuurprojecten sneller kunnen verlopen.
De meerderheid besliste voor Kerstmis om er een expert van een consultancybureau met internationale vertakking bij te halen. De ad-hoccommissie heeft immers als taak na te gaan hoe andere lidstaten omgaan met vergunningsprocedures.
Om geen openbare aanbesteding te moeten uitschrijven, klopte de voorzitter van het Vlaams Parlement, Jan Peumans (N-VA), aan bij het bureau KPMG, waarmee het parlement een raamcontract heeft voor allerlei opdrachten. Maar het Uitgebreid Bureau van het parlement verwierp gisteren de twee experts die KPMG had voorgesteld. Vooral de SP.A strubbelde tegen, omdat ze de cv's vrij dunnetjes vond. De experts zouden met name geen ervaring hebben met besluitvorming.
Peumans is niet tevreden met het uitstel. Hij gaat KPMG nu vragen om betere kandidaten naar voren te schuiven. Als die er niet komen, moet het Vlaams Parlement een (beperkte) openbare aanbesteding uitschrijven. Dan duurt het nog weken voor er een expert kan worden aangesteld. Intussen mist hij de hoorzittingen die al enkele weken bezig zijn. Bovendien moet de commissie op 1 maart al tot conclusies komen, in de vorm van een resolutie. Er is wel al een vastgelegd bedrag van 25.000 euro voor de opdracht voorzien. Dat is duur, ‘maar niet overdreven'. Vooral CD&V vroeg om het bedrag te plafonneren.
Parallel met de commissie heeft ook de Vlaamse minister-president, Kris Peeters (CD&V), een groep van experts in het leven geroepen die de vergunningsprocedures voor infrastructuurwerken onder de loep neemt. Ook die moet in maart afronden.
Yves Delepeleire, (yd) de Standaard 05-01-10
http://www.standaard.be:80/Artikel/Detail.aspx?artikelId=CR2KECLA




