Vlaamse regering bevalt van DAM
De Vlaamse regering wil een oplossing om te komen tot duurzame mobiliteit rond Antwerpen. Een oversteek van de Schelde dat een maatschappelijk draagvlak heeft, en overleg met het Antwerps stadsbestuur. Daarom gaat minister-president Peeters de DAM oprichten, een interministerieel comité voor Duurzame Antwerpse Mobiliteit.
De Vlaamse regering wil, na het negatief advies van de stad Antwerpen en het afschieten van de Lange Wapper in de volksraadpleging, het mobiliteitsprobleem doortastend aanpakken.
In de DAM zetelen de minister-president en de vice premiers tesamen met enkele vakministers. Zij worden bijgestaan door 7 werkgroepen die voorbereidend werk verrichten rond de problemen die de laatste tijd werden vastgesteld. Zij behandelen de reorganisatie van de NV BAM en de NV Liefkenshoektunnel. De financiering van het Masterplan en de Scheldeverdieping, zoals de tolheffingen. De mobiliteitsoplossing van het project Antwerpen waarbij geen enkele oplossing wordt uitgesloten. De communicatie en de leefbaarheid en levenskwaliteit in Antwerpen. De vergunningsprocedures, en de overeenkomsten met het aannemersconsortium.
Na de Beheersmaatschappij (BAM) waarbij de Vlaamse regering via de voogdij over een publiekrechtelijk bedrijf werkte, is er nu het Duurzaam comité (DAM) om het Antwerps mobiliteitsprobleem rechtstreeks aan te pakken. Of de Vlaamse regering daarmee de Oosterweelknoop sneller zal kunnen ontwarren zal nog moeten blijken.
A Nieuws 21-10-09
http://www.anieuws.be/Vlaamse-regering-bevalt-van-DAM
- Tags:
- Nieuwsrubriek:
meer nieuws
meer opinies
- 1
- 2
- 3
- 4
- volgende ›
- laatste »




