In Memoriam Philémon Heeren

afbeelding

Vrijdag 16 juli is Philémon Heeren heengegaan. Philémon schreef vorig jaar, op z'n 84ste, als Merksemse districtsdichter een gedicht tegen de Lange Wapper. Een herbeluistering van het gedicht is nu een beetje pijnlijk maar tegelijkertijd zeer de moeite.

Philémon heeft in Merksem heel hard aan de kar getrokken om de katholieke zuil in beweging te krijgen tegen de Lange Wapper.

Hij schreef dit gedicht en mailde regelmatig om een tussenstand van het dossier. Op straat was zijn eerste vraag: 'is er nog nieuws van het front?'.

Zijn verbittering over de makheid van de katholieke zuil was voor hem telkens een zware teleurstelling.

 

 

Philémon Heeren, Ere Voorzitter OKHRA

 

19-07-2010
 

Reacties

Bibliografie

Hallo, ik zat met de vraag of er eventueel een bibliografie te verkrijgen is van Mijnheer Heeren. Het is een voor een werk in verband met poezie voor school.

Mvg, Geoffrey